×
Галерея Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Туристичні маршрути Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

Фермерське господарство «Райський куточок»

У селі Горінчово розташована унікальна екоферма, яка нараховує понад 15 видів диких і свійських тварин та екзотичних птахів.    

Господар угідь Василь Шимон спочатку почав справу з овець, потім завів буйволів. Їх доглядати найважче. Кожного року потрібно двічі обробляти їх спеціальним розчином від кліщів, тримати у чистоті та порядку. Адже ці рогаті тварини попри свій грізний і кремезний вигляд насправді дуже чистотні, поважні та витривалі. Спокійно підходять до відвідувачів і дозволяють себе гладити. Господар постійно їх тримає на полі, лише ночувати веде у відведені для них приміщення. Тому буйволи і мають дуже корисне молоко, позаяк їх щоденно вигулюють на свіжому повітрі і їдять вони поживну траву. Зараз на фермі нараховується 17 буйволів – з них 4 буйвола та 13 буйволиць.   

Крім овець і буйволів на фермі можна побачити косуль, коней, зайців, диких кабанів, диких та свійських качок і курей, фазанів, павлінів та страуса. Для кожного тут є своя територія і свій нічліг.Олені розгулюють серед молодих насаджень вітамінних дерев. При цьому зовсім не лякаються людей.    

Їхні сусіди – дикі кабани. Хоч дикими насправді їх назвати важко, адже власник спокійно підходить до них і чи не з рук годує травою та сіном.Далі поважно виглядає допитлива самиця страуса. Вона часто гуляє і майже весь день проводить на подвір’ї. Власник планує поповнити господарство ще одним страусом – парою для самиці.Верхи можна покататися на блискучих конях-гуцуликах із довгими вичесаними гривами та білими “носочками”. Навіть діти не бояться осідлати вороного, який катає охочих обережно і поважно.    

Поряд з екзотичними тваринами вживаються  і крилаті – витончені пави, карликові родини курей, різнокольорові фазани та качки, які товаришують з пухнастими зайчиками і разом гуляють своїми угіддями.  
Ферма славна ще і тим, що тут виготовляють власні екологічно чисті сири на лимонному соці та на природній закарпатській заквасці, вурду, бринзу, кефір, сметану з овечого, коров’ячого та, 12-15 % жирності, буйволячого молока, з яких роблять дегустаційні тарілки. Є змога продегустувати ряд фруктових настоянок – калганівка, абрикосова, вишнева, кропивна, після чого посмакувати справжніми закарпатськими блюдами. Тому відвідувачів тут завжди багато. Особливо до свят. А гостинні господарі завжди раді гостям.   

Адреса: Хустський район, с.Горінчово, вул. Незалежності,    
Тел.: +38 (067) 75 65 244, +38 (096) 629 29 61, +38(096) 31149 53(екскурсоводи)   
shares