×
Галерея Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Туристичні маршрути Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

Виноградівський Район

Виноградівський район є одним і з найтепліших районів України, де місцеві жителі збирають одні з найперших урожай. Район розташований , на межі з Берегівським, Іршавським та Хустським районами Закарпаття, а також на кордонах з Угорщиною та Румунією.

Районний центр, місто Виноградів, знаходиться на схилах Чорної гори, на вершині якої руїни замку Канків, та природний заказник.

Через територію Виноградівського району, проходять чисельні туристичні шляхи, зокрема «Соляний шлях», «Винний шлях», «Готичний шлях», «Замки та палаци Закарпаття», «Гастрономічний шлях», маршрут «Стежками опришків», «Шлях Пинті», а також унікальна Боржавська вузькоколійка.

Любителям природи, буде цікаво відвідати:
 • ботанічний заказник Чорна гора», що є колишнім вулканом, та має висоту 570 метрів над рівнем моря;
 • річку Тиса, чи річку Боржава; 
 • село Новоселиця та пройтись його стежками;
 • гору Фрасин найвищу вершину Виноградівського району, вершину якої, в весняний період, вкриває килим із первоцвіту весняного та інших червоно-книжних рослин. У селі Вериця знаходяться скеля Марії Терезії.

Окремо слід відзначити чисельні архітектурні пам’ятки, що мають неабиякий інтерес, не лише у дослідників історії Закарпаття, але й у туристів, а саме:
 • Угочанський замок Канків, 13 ст., у місті Виноградів, котрий, колись контролював соляний шлях по Тисі. Зараз у руїнах;
 • Парк та палац родини Перені, 16-18 ст. Раніше входив у систему міських укріплень Виноградова, пізніше перебудований у житлову резиденцію, зараз відділ освіти;
 • Вознесенський костел, 13 ст. В історичні часи, окрім духовної місії, виконував оборонне значення для міста Виноградова, а його дзвіниця була вартовою вежею; 
 • Монастир Францисканців, у місті Виноградові, відомий з 1516 року. Каплиця францисканців у стіні монастиря; 
 • Замок Нялаб в селищі Королево. Перша загадка про замок з’явилась в угорських хроніках в 1279 році. 
 • Греко-католицький храм, місто Виноградів (1796 рік)
 • Будівля колишньої синагоги, м. Виноградів (XIX століття)
 • Дерев’яний храм у селі Новоселиця, 1669 року
 • Реформатський храм села Шаланки, збудовано римо-католицькою громадою в ХIV ст.., та є один з найстаріших в Закарпатті. На території храму відбувся з’їзд повсталих курців під проводом Ференца Ракоці ІІ у 1711 році у визвольній війні проти Габсбургів.
 
На території Виноградівського району розташовані музеї, які варто відвідати:
 • Історичний музей, міста Виноградів, вул. Миру,4
 • Затисянський музейний комплекс, куди входять історичний (розташований в палаці Фогороші) та етнографічний (скансен) під відкритим небом, село Тисобийкень (неподалік від Пийтерфолво)
 • Музей етнографії у селі Новоселиця, детальніше за посиланням Етнографічний музей у селі Новоселиця.

Щорічно, наприкінці серпня, у місті Виноградові проходить найвідоміший музичний фестиваль Закарпаття «Кришталеві грона». Окрім того, великою популярністю користується гастрономічний винний фестиваль «Угочанська лоза».

Любителі активного туризму, можуть обрати катання велосипедами по околицям району, чи мають можливість здійснити сплав по Тисі, замовивши послуги спеціалізованих клубів з організації активного відпочинку.

Варто відзначити унікальну ферму в селі Ботар, на території якої розводять угорських сірих корів, та свиней мангалиць, вирощують органічні агрокуль утри. Також, цікавим об’єктом для відвідування є ферма буйволів в околиці Виноградова. 

На території Виноградівського району оздоровлення та лікування забезпечується в санаторію з використанням термальної води.

Проживання надають готелі, сільські садиби, а харчування забезпечують ресторани, чарди, та дегустаційні зали. 
shares