×
Галерея Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Туристичні маршрути Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

Міжгірський Район

Туристи, що обирають відпочинок в Закарпатті завжди звертають увагу на Міжгірський район, що розташований у серці Українських Карпат. Тут проживають щирі та гостинні люди, та знаходиться одне з найбільш екологічно чистих місць України адже, майже половина площі району це природно-заповідний фонд. 

Це один з найгарніших та найпопулярніших районів Закарпаття серед туристів, для кого екологія та чистота повітря є пріоритетними. Що цікаво, природа зробила так, що усі пори року на Міжгірщині прекрасні, саме через це її люблять художники та фотографи, які влаштовують чисельні пленери та збільшують фіксацію краси на своїх творах. 

Саме тут знаходиться одне з семи чудес України – озеро Синевир, що утворилось 10 тисяч років тому, на висоті 989 метрів над рівнем моря. 

Районний центр знаходяться у селищі Міжгір’я (10,2 тис.чол), а загалом в районі проживає 50,7 тис.чол., з яких міське населення – 10,2 тис., а сільське – 40,5 тис.

Міжгірський район межує з Львівською та Івано-Франківською областями, а також з Воловецьким, Хустським, Іршавським, Свалявським та Тячівським районами Закарпаття. 

Відстані від районного центру Міжгіря, до найближчих туристичних місць:

Напрям Воловець
 • Водоспад Шипіт, 25 км, або 30 хв на авто
 • Гірськолижний курорт Пилипець, 23 км, або 25 хв на авто
 • Гірськолижний курорт Подобовець, 26 км, або 30 хв на авто
 • Воловець, 38 км, або 45 хв на авто

Напрям Синевир
 • Озеро Синевир, 30 км, або 30 хв на авто
 • Колочава, 26 км, або 34 хв на авто

Що цікавого у Міжгірському районі?:
 • Переважну більшість території району займають гори Карпати та високогір’я
 • У селі Колочава знаходиться найбільша кількість музеїв 
 • Найвищою точкою Міжгірсього району є гора Стримба, 1 719 метр.
 • Найбільші річки району: Ріка, Рипинка, Теребля та Озерянка.
 • У районі знаходиться найбiльше гірське озеро України, Закарпаття та Міжгірщини — Синевир, воно утворене 10 тис. рокiв тому на висотi 989 м і має площу 7 га, де найбiльша глибина 27 м, а температура від +12° до +18°, тут водиться райдужна, струмкова й озерна форель.
 • У районі знаходиться найбільший водоспад Закарпаття – Шипот
 • Гірські хребти: Пішконя, Квасний Верх, Палений Грунь, Смерек
 • Через Водороздільний хребет сюди веде важливий транспортний перевал: Вишкiвський (Торунський — 931 м), а між горами знаходяться улоговини: Мiжгiрська, Колочавська.
 • У Міжгір’ї росте 500-літній дуб.
 • У селі Вучкове встановлено пам’ятник карпатській бджолі.

Флора Міжгірського району представлена унікальними рослинами: астра альпiйська, бiлотка альпiйська (едельвейс), еритренiй собачий зуб, сосна кедрова, тирлич вирiзаний, тирлич жовтий, тис ягiдний, дзвоники карпатські, ширянка альпійська, виток карпатський, смородина карпатська, ломикамінь карпатський, льон гірський, рододендрон карпатський.

Фауна Міжгірського району. Серед тварин особливо поширені на Міжгірщині є лисиця, вовк, єнотовидний собака, бурий ведмідь, борсук, куниця, горностай, видра, лісовий кіт, рись, заєць, білка, дикий кабан, козуля, карпатський олень.
Серед птахів слід назвати глухаря, тетерева, рябчика, сіру куріпку, сову, дика гуска, дика качка, а з плазунів поширені ящірки, вуж, веретільниця, гадюка звичайна, саламандра. У річках району водиться багато риби: форель струмкова, лосось дунайський, харiус, умбра, бабець, марена, головень, плiтка, карась.

Природні території Міжгірського району: Синевирський національний парк
На території району розробляються декілька джерел мінеральної води: Келечин, Сойми. Лікування та оздоровлення на території Міжгірського району представлене курортно-рекреаційними закладами, санаторіями та базами відпочинку.
Традиційні народні промисли: ліжникарство, художня обробка дерева.

Дерев’яна архітектура Міжгірського району: представлена унікальними дерев’яними церквами у селах Буковець, Прислiп, Пилипець, Верхнiй Студений, Колочава-Горб, Колочава-Iмшадь, Синевирська Поляна, Торунь, Подобовець, Iзки, Репинне, Нижнiй Студений.

Найбільш популярні серед туристів місця: Синевир, Колочава, Пилипець, Ізки.

Серед видів відпочинку, популярністю користуються катання на гірських лижах, велосипедах, пішохідні маршрути, гастрономічні тури, відвідування національного парку, центру реабілітації бурих ведмедів. 

Лікування та оздоровлення пропонують санаторії у селі Сойми, та чисельні мінеральні джерела.

На території Міжгірського району проводять чисельні святкування та фестивалі, серед яких варто відзначити «Проводи вівчарів на полонину», «На Синевир трембіти кличуть». 

Надзвичайно гарна природа, свіже гірське повітря, могутні ліси, річки та озера, століттями дарували натхнення місцевим жителям, тому ще одним багатством жителів Міжгірського району, є автентичний фольклор. У селах району Ви можете почути різні історії з життя. Якщо ви обрали відпочинок в Закарпатті на території Міжгірського району, місцеві жителі Вам залюбки покажуть місця, де можна зібрати соковиту чорницю, гриби, та інші лісові дари. Міжгірський район - це незабутні враження.

Розміщення на території району забезпечують готелі, туристичні бази, сільські садиби.

Харчування здійснюється в ресторанах, що пропонують традиційну кухню Карпат. 
shares