×
Галерея Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Туристичні маршрути Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

Національний природний парк «Ужанський»

На прикордонні з Польщею та Словаччиною розкинувся Ужанський національний природний парк. Створений у 1999 році на базі регіонального ландшафтного парку «Стужиця», Ужанський національний природний парк є невід’ємною складовою частиною першого в світі трилатерального українсько-польсько-словацького біосферного резервату «Східні Карпати», який включено до Світової мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Площа парку становить 39 159,3 га, з яких 14 904,6 надано йому в постійне користування. Парк є членом Європейської федерації природно-заповідних територій «Європарк».

Розташування та контакти:

вул. Незалежності, 7

смт. Великий Березний,  Закарпатська область,  89000

тел.: (03135) 21037

e-mail: uzhanskij@gmail.com

web-site: https://unpp.uz.ua/

Slider

На території парку зростає близько 900 видів вищих судинних рослин, понад 300 лишайників, 143 мохоподібних, 58 видів грибів та 164 види водоростей. До Червоного списку Закарпаття занесено 31 вид судинних рослин. 52 види вищих рослин, 5 видів водоростей та 21 вид лишайників включено до Червоної книги України, чотири види – до Міжнародного Червоного списку. На території парку виявлено 519 видів тварин, з яких 65 занесено до Червоної книги України, 27 видів тварин занесено до Європейського Червоного списку.

У липні 2007 року 6,1 тис. га (з них 2,5 тис. га – заповідне ядро) букових пралісів включено до списку Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат».

Ужанський національний природний парк має потужний рекреаційно-туристичний потенціал, який використовується впродовж усього року. На його теренах є чимало цікавих природних об’єктів. Останнім часом активно розвивається зелений туризм, вживаються заходи для відкриття піших транскордонних переходів з Польщею та Словаччиною, відновлено 17 давніх туристичних маршрутів, створено 7 екологічних стежок, організовується низка нових.

shares