×
Галерея Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Туристичні маршрути Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок
Home Заходи Ужгородський Скансен

Дата

Лип 13 2021 - Сер 13 2021
Expired!

Час

09:00 - 18:00

Ужгородський Скансен

З 13 липня, в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту пройде виставка “Прикраса” з фондової колекції Львівського скансену.

Збірка прикрас Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького почала формуватися у 70-ті роки 20 століття – синхронно зі створенням Львівського скансену, який цьогоріч святкує своє 50-ліття.

Пропонована виставка сформована за етнографічним принципом. На експозиційних планшетах продемонстровано міні колекції прикрас із окремих етнографічних регіонів (Бойківщини, Гуцульщини, Покуття, Буковини, Лемківщини, Закарпаття, Львівщини), які почасти об’єднані внутрішньою логікою укладання й самих експонатів: головні, шийні, нагрудні. Основу виставки становлять жіночі прикраси, проте відвідувач може побачити й особливі, чоловічі – шпіньки, салби, персні та ін. Експлікація експонованих предметів подана за локальними назвами, а заголовки до планшетів – відпоідно до наукової термінології.
Надзвичайну популярність, тяглість і живучість традиції виготовлення та носіння прикрас демонструють планшети із сучасними авторськими зразками: кулонами, браслетами, ґерданами, силянками, брошками.

Виставка триватиме до 13 серпня. Більше інформації про цю подію ви можете отримати за посиланням: Прикраса. Виставка з фондової колекції Львівського скансену

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares