×
Галерея Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Туристичні маршрути Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок
Home Заходи Олег Коцарев. Літературний вечір в Ужгороді

Дата

Лис 22 2022
Expired!

Час

18:00

Олег Коцарев. Літературний вечір в Ужгороді

У вівторок, 22 листопада 2022 року, о 18:00 у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка (пр. Свободи 16, Ужгород) відбудеться літературний вечір – презентація поетичної збірки письменника Олега Коцарева, який модеруватиме Євгенія Напуда.

Олег Коцарев – український поет, прозаїк, журналіст, перекладач, співупорядник (разом із Юлією Стахівською) антології “Українська авангардна поезія (1910-1930)” (2014, 2018, “Смолоскип”). Народився 1981 року в Харкові. До повномасштабного вторгнення останні п’ять років мешкав в Бучі. Наразі родина письменника проживає в Ужгороді. Автор понад десятка поетичних і прозових книжок. Найновіші видання — збірка поезій «Вміст чоловічої кишені» (2021, «Люта Справа») та роман «Люди в гніздах» (2017, 2018, «Комора»). Лауреат літературних відзнак: «Кримський інжир», імені Олеся Ульяненка, «Глиняний кіт», «Смолоскип», імені Валер’яна Підмогильного, «Молоде вино», часопису «Кур’єр Кривбасу», фіналіст конкурсу малої прози імені Івана Чендея у 2019 році. Учасник багатьох українських і міжнародних літературних фестивалів. Вірші Олега Коцарева 2022 року перекладено для багатьох проєктів, що розповідають і нагадують у різних країнах про російську агресію проти України (Німеччина, Франція, Болгарія, Грузія, Естонія, Литва, Польща, Канада тощо).

«Вміст чоловічої кишені» – це книга, де ви знайдете як іронічні конструкції «корсетиків» корків від шампанського, так і квитки з подорожей краєвидами, обгортки пристрасті, вирвані сторінки з літератури, історії та історії літератури, пожмакані листівки жанрових сцен доби вже-не-патріархату, дитячі іграшки, листочки і квіти, фотографії, шматочки алфавіту, ба навіть ноти. Можна сперечатися, чи утворює такий калейдоскоп культурний шар, та найголовніше те, що він безперечно утворює поезію.
«Я сподіваюся, ми поговоримо і про важкий-важливий досвід війни, і про літературу. Адже війна — саме той момент, коли багато хто згадує про текст, про книжки, про світ образів і дискурсів. Упевнений, від мене, людини, котра приїхала з Бучі, захочуть дізнатися, як сьогодні почуваються звільнені містечка біля Києва.., ― розповідає Олег Коцарев. ― І, звісно, поезія. Обговоримо, як нині пишуться й читаються вірші, чи змінюється письмо в екстремальних обставинах, як сприймається наша теперішня поезія в інших країнах, але головне — що поезія на нашій зустрічі звучатиме».

Організатор вечора – Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка. Подія відбувається в рамках роботи Літературної мережі проєкту «Підтримка внутрішнього культурного діалогу в Україні», за ініціативи Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz. Проведення цього проєкту стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Вхід – вільний.

 

Детальніше дізнавайтесь за посиланням: Літературний вечір

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares