×
Галерея Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Туристичні маршрути Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок
Home Заходи Втрачені церкви Закарпаття. Лекції Михайло Сирохмана

Дата

Вер 10 2021
Expired!

Час

10:00

Втрачені церкви Закарпаття. Лекції Михайло Сирохмана

Проект «Втрачені церкви Закарпаття» запрошує відвідати серію з п’яти лекцій експертів проекту в Ужгороді.
10 вересня о 13:00 в приміщенні Ужгородської греко-католицької богословської академії (вулиця Патруса Карпатського, 2А) відбудеться одразу три лекції дослідника дерев’яних церков та сакральної архітектури Михайла Сирохмана.
Теми:
«Дерев’яні церкви та дзвіниці Закарпаття: історія, пам’яткознавчий аспект»
«Втрачені церкви Закарпаття»
«Дерев’яні церкви Закарпаття, збережені шляхом перенесення»
Тривалість заходу: 2-2,5 год.
Михайло Сирохман відомий як мистецтвознавець, як художник-графік та викладач Закарпатської академії мистецтв і насамперед як «гуру» дерев’яних церков, яким він присвятив понад 40 років польових та архівних розвідок. Починаючи з кінця 1970-х він фіксував дерев’яні церкви, каплиці та дзвіниці на фотографіях і слайдах, розпитував про існуючі та втрачені храми старожилів, нащадків майстрів-будівничих, вів пошуки в архівах, листувався із краєзнавцями. Від 2000 року і дотепер Михайло Сирохман працює в архівах та з фондами музеїв Чехії, Словаччини, Угорщини, приділяючи особливу увагу втраченим церквам. Виявлені ним факти та унікальні зображення – світлини, малюнки, плани – дали змогу суттєво доповнити матеріали польових досліджень 1980–1990-х років. На основі цієї роботи ним уже опубліковано монументальну монографію «Церкви України. Закарпаття» (2000), книжки «55 дерев’яних храмів Закарпаття» (2008), «Дерев’яні церкви та дзвіниці Закарпаття» (2016), «Будівничі закарпатських церков» (2019) та інші.
Запрошуємо всіх поціновувачів теми пошуку та відкриттів прихованих сторінок історії України.
Вхід вільний.
Важливо: необхідною умовою відвідування лекцій є попередня реєстрація (https://docs.google.com/…/1FAIpQLSd9wFF0ACGx1B…/viewform) для отримання підтвердження наявності місць відповідно до правил адаптивного карантину.
Проект «Втрачені церкви Закарпаття» реалізується Закарпатською академією мистецтв за підтримки Українського культурного фонду, у партнерстві з ГО «Культурна платформа Закарпаття» та Мукачівською греко-католицькою єпархією. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.
Детальніше про подію за посиланням: Втрачені церкви Закарпаття

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares