×
Галерея Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Туристичні маршрути Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок
Home Заходи Виставка-марафон “Між небом і землею”

Дата

Лис 23 2022
Expired!

Час

15:00 - 18:00

Виставка-марафон “Між небом і землею”

Національний музей Тараса ШЕВЧЕНКА (Київ, УКРАЇНА) у співпраці з українською художницею Оксаною ФУРСА представляють БЛАГОДІЙНУ ВИСТАВКУ-МАРАФОН «МІЖ НЕБОМ ТА ЗЕМЛЕЮ», до складу якої увійшли найкращі твори українських художників – Оксани ФУРСА, легендарних Марії ПРИЙМАЧЕНКО та Тараса ШЕВЧЕНКА.

Старт проєкту відбувся  5 липня 2022 року у Національному музеї Тараса ШЕВЧЕНКА і планується його виставково-експозиційне продовження в Англії, Канаді, Америці, країнах Євросоюзу, Японії та країнах Азії.

Концепція виставки полягає в контрастному представленні українського живопису від геніальних імен – Марії ПРИЙМАЧЕНКО, Тараса ШЕВЧЕНКА – до сучасного мистецтва України періоду війни через творчість художниці Оксани ФУРСА за рахунок об‘єднання в експозиції двох колекцій  мисткині: «ЯБЛУНЕВО-МЕДОВА КАЗКА» української загадкової душі (2014 р.) та живопису воєнного періоду «МІЖ НЕБОМ ТА ЗЕМЛЕЮ» (2022 р).

Виставкова частина експозиції складається з:

1) 2-х колекцій робіт художниці Оксани ФУРСА

«ЯБЛУНЕВО-МЕДОВА КАЗКА» (2014 р., 35 робіт) та серії «КРИЛА» з колекції «МІЖ НЕБОМ ТА ЗЕМЛЕЮ» (2022 р., 10 робіт);

2) колекції копій робіт Марії ПРИЙМАЧЕНКО з серії « ЛЮДЯМ НА РАДІСТЬ» (1962 р., 10 копій 2022 р.);

3) колекції копій робіт Тараса ШЕВЧЕНКА серія « КАТЕРИНА»

Філософія ВИСТАВКИ-МАРАФОНУ «МІЖ НЕБОМ ТА ЗЕМЛЕЮ» – формування підґрунтя для культурного національного возз‘єднання та сили емоційного впливу на дотичність до сакрального мистецького коріння української нації.

Загальна мета виставки – збереження мистецького генофонду України, фінансова підтримка постраждалих від війни людей ( за рахунок  збору благодійних внесків, продажу колекційних авторських копій картин художниці Оксани Фурса та зменшених копій робіт Марії Приймаченко, Тараса Шевченка.)

Проєкт в своїй основі має благодійні цілі:

– започаткування мистецьких стипендій для категорії студентів, що постраждали внаслідок воєнних дій (втрата батьків/ каліцтво), як наслідок – неспроможність продовжувати навчання у зв’язку з відсутністю фінансування;

– започаткування науково-педагогічних стипендій для професорсько-викладацького складу  мистецьких закладів освіти. Категорія – викладачі, які постраждали внаслідок воєнних дій / каліцтво/ втрата житла (як наслідок – неспроможність продовжувати викладацьку діяльність).

Основна експозиція планується в окремому залі, де на  мольбертах будуть представлені колекції картин Марії ПРИЙМАЧЕНКО, Тараса ШЕВЧЕНКА, Оксани ФУРСА на фоні муляжів протитанкових їжаків.

Друга локація: на окремих столах в експозиції буде представлена  колекція преміум-сувенірів за мотивами картин художниці Оксани Фурса (порцелянові ялинкові іграшки з сюжетами картин авторського розпису, шовкові хустки, браслети, марки, пазли, шоколад)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares