×
Галерея Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

Гірськолижна Міжгірщина

Щоб відчути себе «по-зимовому» щасливим, варто побувати і на Міжгірщині. Саме в цьому краї розташовані кілька найцікавіших в Закарпатті гірськолижних курортів та відпочинкових «оаз».Любителям снігових розваг слід запам’ятати такі назви: Ізки, Подобовець та Пилипець. Саме там є досить непогані гірськолижні курорти.

ПОДОБОВЕЦЬ

Село Подобовець оточене мальовничими гірськими схилами. Влітку тут приємно гуляти пішки, збираючи чорниці, а взимку невелике село перетворюється на чудовий гірськолижний курорт. Село розташоване за 12 км від залізничної станції Воловець.

Курорт розташований на висоті 950 м над рівнем моря, тут прокладені траси швидкісного спуску. До Подобовця варто завітати не лише лижникам, але й сноубордистам. В селі є декілька трас різної довжини та рівня складності, загальна довжина трас — 2 500 м. Для гуру гірських лиж передбачені вельми круті спуски, а для новачків — пологі траси довжиною 400 м. Різниця висот на території курорту становить 320 м. В якості «родзинки» можна розглядати придатність Подобовця до фрірайду, тобто вільного, позатрасового катання.

До послуг туристів одразу 4 бугельні витяги довжиною до 1 230 м, а також невеликий дитячий підйомник. У бік Воловця простягається бугельний витяг довжиною до 700 м. Біля одного з приватних котеджів влаштована траса, що освітлюється вночі, тому ви можете кататись тут навіть тоді, як западе темрява (а взимку це відбувається досить рано). Звісно, в допомогу початківцям знайдеться не тільки прокат спорядження, але й інструктор — ба навіть цілі школи гірських лиж чи сноубордингу. Лижний сезон тут триває з грудня до березня.

Подобовець — один з визначних гірськолижних курортів країни, але чи варто туди їхати людям, які не дуже охочі до спортивних розваг? Звісно варто! Адже окрім лиж Подобовець пропонує також лазні, сауни, ресторани та кафе. Також тут можна випробувати себе польотом на мотодельтоплані. Взимку туристів катають снігоходами та бричками, запряженими кіньми. Влітку можна просто покататись верхи околицями селища.

Найкраща пора для візиту у цей куточок Закарпаття – різдвяні свята. Тут шанують традиції, тож туристи зможуть почути питомі українські колядки, побачити вертеп, покуштувати традиційних страв. В Подобовці нескладно знайти зручну оселю зі сніданком та обідом.

Slider

ПИЛИПЕЦЬ

На символічній відстані від села Подобовець є ще один популярний зимовий курорт –  Пилипець. Туристи, що зупинились у Подобовці, можуть кататись ще й в Пилипці (і навпаки) – між селами прорубані «труби», тобто лісові траси для лижників, так що змінити траси одного курорту на схили іншого можна, не знімаючи лижного взуття.

Пилипець – це ще одне високогірне село Міжгірщини. Воно розташоване на висоті 700-750 м н.р.м. Через село течуть річка Плошанка, потоки Пилипчик та Студений.

Пилипець вперше згадується в письмових джерелах в 1463 році, але тоді він мав назву Верпелепець. Сьогодні це відомий гірськолижний курорт. Траси різного рівня складності обладнані на сусідніх горах Гимба і Ряпушка. Пилипець має три бугельні витяги. Траса «Затишок» обладнана витягом ВЛ-600, довжина спуску 700 м, перепад висот 150 м, ширина — 100-200 м. На гору Гимба (1497 м) у Верхньому Пилипці ведуть витяги «Боржавські полонини» (1500 м, перепад висот між станціями 402 м) та «Магура» (900м.). Поблизу витягів збудовано багато готелів, садиб та відпочинкових комплексів – усе для комфортного відпочинку туристів на будь-який смак.

Поблизу Пилипця розташована ще одна знакова для Закарпаття пам’ятка природи – водоспад Шипіт. У його околицях щороку проводиться одноіменний хіпі-фестиваль, на який з’їжжаються представники різних субкультур, еко-рухів та просто творчі люди з усієї України та з-за її меж.

Slider

ІЗКИ

Село Ізки лежить у долині ріки Рипинки, поблизу таких гірськолижних курортів як  Пилипець та Подобовець. На північному сході височіє Верховинський Вододільний хребет, з якого беруть початок чисельні карпатські потоки. На південному сході від Ізок — відома своєю красою Полонина Боржава. В околицях села здіймаються гори Жид-Магура, Мідяницька Ялина, Руський Верх, Голиця. Аматори гірськолижного спорту вподобали схили Магури, на яких влаштовані траси та витяги.

Ізки набули слави у якості еко-курорту. В курортно-оздоровчий комплекс біля підніжжя Жид-Магури включено готелі, ресторани, чани, гірськолижні підйомники і спуски. Працює бугельний витяг довжиною 950 м, а також двокрісельний – 1 000 м. Туристам пропонують національну українську та європейську кухню, а місцеві спуски характеризують як легкі та середнього рівня складності, є ратрак і штучне засніження трас. Передбачений прокат спорядження, працює школа лижників. Один з плюсів організації курорту — близькість місць проживання до трас. Відстань ледь становить 50 м. Безпечні схили зі штучним засніженням цілком придатні для навчання.

Еко-курорт вітає туристів не тільки взимку, коли Карпати вкриваються снігом, але й теплого сезону. До послуг відпочиваючих: масаж та йога, піші екскурсії та екскурсії на гелікоптері, парапланеризм та квадроцикли. Також сюди можуть завітати аматори велоспорту.

Приставка «еко» з’явилась в назві курорту невипадково: мальовничий регіон відрізняється ідеальним станом екології. На території курортного комплексу наявна лікувальна вода, тому туристам фактично пропонують чисте повітря, цілющу воду, запаморочливі краєвиди та захоплюючі розваги.

Slider
shares