×
Галерея Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

Поради для лижників-початківців

Як вибрати екіпіровку для катання на лижах? З чого почати? Яке положння прийняти при катанні і як правильно падати? Ці та інші популярні питання лижників – початківців не залишаться без відповіді.

Тримайте ноги напівзігнутими
Це урок номер один, але дуже багато про нього забувають! Для початківців позиція напівприсяду новинку, тому вони щоразу норовлять випрямити ноги і таким чином порушити баланс. Напівзігнуті коліна дають вам можливість контролювати свої лижі і тримати їх паралельно один одному (але не навхрест або в різні сторони).
Ще один бонус від напівзігнутих ніг: ви будете краще підготовлені до маленьких стрибків через нерівностей, які можуть несподівано зустрітися на трасі. Катання на прямих ногах можна порівняти з поїздкою в автобусі, який їде по не дуже рівній дорозі. Як довго ви встоїте на прямих ногах без додаткової опори на поручні? А тепер спробуйте зігнути коліна ще сильніше, і ви здивуєтеся, наскільки спростився контроль над тілом і технікою і як легко стало стрибати з невеликих трамплінів і навіть схилів.
Слідкуйте за тим, щоб п’ята завжди залишалася в п’яткової чаші лижних черевик. Якщо це не так, значить, ви недостатньо сильно зігнули ноги в колінах.

Знайдіть баланс
Якщо ви новачок, під час катання на лижах ваше тіло виявляється в неприродному для нього положенні. Ноги їдуть вперед, а тіло вже намагається наздогнати втекла парочку. І ось тут багато новачків норовлять сісти на лижі, щоб усунути цей неприємний дисбаланс, і це зовсім неправильно.

Як правильно? Ви повинні зібратися і зробити так, щоб ваш корпус був над вашими ногами. Це поліпшить техніку катання і дасть вам додатковий контроль над тілом і лижами, якщо ваше тіло буде перебувати над самою вузькою точкою лиж ( “солодкої точкою”). Катання на лижах при відсутності балансу дуже втомлює.
Sweet spot- зона оптимального балансу лижника в передньо-задньому напрямку, перебуваючи в якій він легко управляє лижами. Лижі з маленькою Ss менш схильні прощати помилки, необхідно, щоб вага лижника весь час знаходився в потрібній точці (контроль над стійкою). Лижі з великою Ss дозволяють лижникові кататися в передній або задній стійці, забезпечуючи при цьому дуже хорошу керованість і маневреність.

Не дивіться вниз
Для новачків відчуття прикріплених до їхніх ніг лиж здається досить дивним . Тому багато хто з цікавості починають дивитися на свої лижі (ой, що ж з ними відбувається ?!) замість того, щоб дивитися вперед. Ефект від цього приблизно такий же, як якщо б ви при ходьбі постійно дивилися на свої черевики: рано чи пізно обов’язково з кимось зіткнетеся. Лижні інструктори пропонують дивитися приблизно на 3 метри вперед. Так ви зможете заздалегідь побачити людей або дерева і уникнути зіткнення або підготуватися до нерівній місцевості.
Також погляд, спрямований вперед, буде вести за собою тіло, тобто ви будете рухатися туди, куди дивіться. Це як з киданням м’яча: дивіться в те місце, куди хочете потрапити, а не на м’яч.

Починайте вчитися на правильній місцевості
Якщо ви коли-небудь читали буклети з описом лижних курортів , то напевно вам траплялися позначення типів трас. Є траси для профі, а є для новачків (зазвичай вони позначені зеленим). Як правило, це пологі і доглянуті траси з коротким схилом, не такі круті і горбисті, як для більш досвідчених лижників.

 

Не бійтеся впасти
Боязнь впасти є одним з найпоширеніших страхів. Однак падіння є такою ж повноправною частиною навчання, як і сама їзда на лижах. Ви будете падати. Ви будете дуже багато падати, і єдиний вихід для вас – навчитися падати правильно. Спробуйте впасти в сторону на бік, а не вперед або назад, так як це може привести до вивиху. Після падіння постарайтеся зафіксувати своє тіло, щоб запобігти подальшому ковзання вниз, інакше уріжетеся в кого-небудь і зіб’є.

Виберіть правильний лижний курорт
Як ми вже говорили, траси бувають різні. Якщо лижі для вас в новинку, виберіть той курорт, де є хороші траси для новачків, зручні канатні дороги, прокат якісного лижного обладнання і грамотні інструктори.
Не вчіться у своєї другої половинки
“Навіщо витрачати гроші на інструктора і довіряти своє здоров’я і життя абсолютно чужій людині, якщо коханий/кохана можуть мене всьому навчити?” – думають деякі.

Вас коли-небудь вчила водінню ваша друга половинка? Ось навчання катанню на лижах буде виглядати приблизно так само, навіть якщо ваш чоловік/дружина – висококваліфікований інструктор. Новий вид спорту, особливо такий екстремальний, як лижі, буде викликати бурю емоцій, і далеко не всі вони будуть позитивними. Одна справа – бурчати в спину незнайомій людині, і зовсім інша – відповідати на докори або повчання чоловікові або дружині. Тут вже навряд чи справа закінчиться простим бурчанням. Зайві образи, як і травми, вам явно не потрібні.
Єдиний варіант, який в такому випадку може спрацювати, – це навчання ваших дітей.

 

Правильно одягайтеся
Від новачків ніхто ніколи не вимагає такої ж екіпіровки, як у спортсмена-профі. Ще не факт, що вам сподобається це заняття, і витрачати гроші на досить дороге лижне спорядження не дуже-то і хочеться. Але є кілька речей, які повинні бути в обов’язковому порядку. Їх краще купити, а не брати напрокат.

Перша річ – лижні черевики. Саме від їх якості і зручності багато в чому залежать ваші успіхи. Річ номер два – хороші лижні штани, які гарантують, що ви повернетеся додому практично сухими. Також якісні штани дозволять вам перебувати на схилі набагато довше, ніж в лижному будиночку. Третя річ – захисний лижний шолом. Ви ж будете падати, пам’ятаєте? І не завжди це будуть легкі падіння на попу або на бік.
Також варто подбати про хороших рукавичках, лижних окулярах і вибрати правильний сонцезахисний крем.

 

Не поспішайте і не перескакуйте з траси на трасу
Вчитися на рівних і пологих схилах дуже зручно, але нудно. Особливо сміливі новачки вже через кілька днів після початку навчання раптом вирішують, що вже можуть перейти на більш просунуту трасу. Але насправді не можуть! Навіть якщо ви єдиний дорослий на зеленій трасі і навколо вас граються однокласники вашої дитини, молодшого брата або сестри, не варто переходити на більш складний рівень до тих пір, поки інструктор вам не дозволить. Глибоко вдихніть і постарайтеся зосередитися на малих досягнення. Працюйте над технікою, вчіться правильно падати і обходити кидаються вам під ноги “перешкоди”.;)

shares