×
Галерея Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Туристичні маршрути Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

Спелеотуризм

На території Закарпаття відомо близько 50-ти печер, більшість з яких знаходиться на території Тячівського району  біля сіл Мала та Велика Уголька, а також печери в урочищі Черлений Камінь, що неподалік с.Нересниця. Найбільшою печерою Українських Карпат є Дружба. Вхід розміщений на висоті близько 500 м у буковому лісі на околиці с. Мала Уголька. Він знаходиться на дні неглибокої триметрової карстової лійки еліпсоподібної форми зі стрімкими обривистими стінами. Загальна довжина всіх досліджених ходів печери Дружба становить 900 м, глибина – 45 м. Температура повітря в різних частинах печери коливається від +5  до  +8 градусів, вологість становить 95 %.

Slider

За кілька десятків кілометрів від печер Угольського масиву знаходиться система печер Черлений Камінь, яка має зовсім інше походження і структуру. Система розташована у північно-східному напрямку від с. Нересниця Тячівського району. Печери урочища Черлений Камінь представлені чотирма великими кількаповерховими порожнинами загальною довжиною від 200 до 700м, глибиною від 24 до 56 м та кількома маленькими завдовжки від 5 до 25 м.

Печера Сифон найглибша в урочищі Черлений Камінь, її глибина сягає 59 метрів.

Окрім Тячівського, Перечинський район відомий кількома маленькими тектонічними печерками, розташованими на хребті Синаторія на висоті близько 500 м, а також Печерою на г.Полонина Руна (1497 м).

У Великоберезнянському районі природні порожнини розташовані поблизу с. Лубня, найбільша з них завдовжки 138 м – печера Ролінг Стоунз.

В Ужгородському районі, на північ від с. Глибоке, є кілька шахт, утворених унаслідок добування залізної руди для Анталовецького ливарного цеху в 30-х роках ХХ століття.

Печери різні за довжиною – від кількох до 240 метрів.

З питань організації спелеоекскурсій можна звертатись:

Клуб альпінізму та скалелазіння  «Не межа»

с. Буштино Тячівський район

Тел: +38 (097) 74 82 520

E-mail: nemezak2@gmail.com

Web-site: https://www.nemeza.org/

shares