×
Галерея Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Туристичні маршрути Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

30-та річниця Незалежності України: які події, приурочені до цієї дати, відбудуться на Закарпатті

4 Серпня 2021

24 серпня 2021 року Україна відзначатиме 30-ту річницю Незалежності!

В честь цієї визначної дати було вирішено запровадити ряд заходів у кожній області України. Щоб структуризувати та спростити громадянам пошук цікавих подій в їх регіоні Міністерство культури та інформаційної політики створило цифрову мапу подій, на якій в інтерактивному форматі відображаються місце, час та дата, з розгорнутою інформацією про сам захід. Мапа також містить функціонал пошуку за локацією та датою і посилання на соціальні мережі та інші зовнішні ресурси.

Звичайно ж, Закарпаття також приєдналось до всеукраїнського святкування і на його території до річниці приурочені такі події:

 • Арт-проект «Князь Змієборець»  Згідно програми культурного марафону “Не забуваючи минуле, погляд у майбутнє”, присвяченого 30-річчю Незалежності України, на території палацу графів Шенборнів 18 червня відбулася зйомка арт-проекту «Князь Змієборець».
 • Проект «Мандрівки замками Закарпаття»  Це подорож до історичних архітектурних просторів, у кожному з яких відтворюється дійство театралізованих екскурсій, лицарських турнірів, середньовічної кухні а також проводяться майстер-класи з ковальства, гончарства, ткацтва, бісероплетіння, різьби по дереву, лозоплетіння, в’язка ляльок-мотанок та показ вистави «КНЯЗЬ КОРЯТОВИЧ» Мукачівського драматичного театру. Перша частина із трьох відбулась 01.08.2021 в Ужгородському замку. Наступна, в Мукачівському замку пройде 8 серпня. А остання, у Чинадіївському замку – 22 серпня.
 • Довжанський класичний вечір.   Подія відбулась 1 серпня на території палацу-фортеці графів Телекі (Довжанський замок). У програмі: пленер художників, класичні танці та музика, читання віршів та прози авторів сучасності та минулого, показ та ознайомлення із модним одягом 18-го століття.
 • Виставка «Україна – любов моя»
  11 серпня 2021 року у Чинадіївському замку “Сент-Міклош” відбудеться відкриття виставки робіт художників Закарпаття під назвою “Україна – любов моя”.
 • Акція “Вечори під каштанами” Культурно-мистецька акція “Вечори під каштанами” під відкритим небо триватиме 5 днів: 16-20 серпня. У програмі виступи симфонічного. духового та камерного оркестрів Закарпатської обласної філармонії, камерно-інструментального ансамблю “Угорські мелодії”, ансамблю “Закарпатські візерунки”.
 • Концерти “Схід-Захід”З 21 серпня розпочнеться проєкту обмінних концертів Схід-Захід між академічним симфонічним оркестром Луганської обласної філармонії та симфонічним оркестром Закарпатської обласної філармонії. Виступ симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії у Сєвєродонецьку відбудеться 21 серпня, академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії в Ужгороді – 23.
 • Презентація «Королівського Евангеліе»З нагоди 620-ї річниці пам’ятки культури Закарпаття 23 серпня у музеї ім. Й. Бокшая відбудеться презентація факсимільного видання “Королівське Євангеліє” 1401 року.
 • Акція “Зустріч сонця”24 серпня пройде мистецько-патріотичної акція до Дня незалежності України “Зустріч сонця” із Заслуженим академічним Закарпатським народним хором «Молитва за Україну».
 • Концерт з нагоди 30-річчя Незалежності України 24 серпня на сцені Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв відбудеться урочистий концерт з нагоди 30-річчя Незалежності України за участю найкращих колективів області.

Детальніше про події, які відбудуться в Закарпатській області, можна дізнатися за посиланням

shares