×
Галерея 3D тури Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Туристичні маршрути Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

Чеський спадок в Ужгороді

15 Липня 2021

10 липня 2021 року в Ужгороді, за ініціативи ужгородського представництва Чеського центру у Києві та за координації Любові Павлишин, був презентований українсько-чеський науково-популярний проект «Чеський спадок в Ужгороді», покликаний актуалізувати чеську історико-культурну спадщину як органічну частину сучасного міського ландшафту Ужгорода.

 

Командою проекту, а саме: Любов Павлишин (Liubov Pavlyshyn, Ph.D.), к.і.н. Павлом Худіш (Pavlo Khudish, Ph.D.), аспірантом Ліною Дегтярьовою (Lina Degtyaryova, Ph.D student), Олегом Олашин (Oleg Olashyn) та Дариною Задорожньою, а також за інформаційної та технічної підтримки веб-студії Globalistic Digital було розроблено аудіовізуальний маршрут історичними та культурними місцями і пам’ятками міста Ужгорода доби Першої Чехословацької республіки. До маршруту увійшли 30 об’єктів чеської історико-культурної спадщини. Завдяки активній допомозі Національного Чеського архіву: PhDr. David Hubený, Ph.D. (докт. філ. Давід Губений) та перекладачці Dobroslava Čepcová (Доброслава Чепцова) до кожного об’єкту були підготовлені інформаційні історичні довідки, архівні світлини та аудіо гід, а також неймовірні авторські ілюстрації, які відмінно доповнили інформаційне наповнення маршруту.

 

У майбутньому творці гіду планують розмістити QR-коди на кожній з 30 локацій у доцільний спосіб, без шкоди об’єктам історико-культурної спадщини. Ілюстрації у подальшому можуть бути надруковані як спеціальний туристичний культурний продукт.

Команда довго трудилася над проектом й завдяки ретельній праці та за активної підтримки партнерів: Край Височіна (Чеська Республіка), Національний архів | Národní archiv (Чеська Республіка, Прага), Національний музей | Národní muzeum (Чеська Республіка, Прага), Ужгородський національний університет | Uzhhorod National University (Україна, Ужгород), Uzhhorod Modernism (Україна, Ужгород), Фонд Віза (Україна, Ужгород), Інтернет-видання Varosh (Україна, Ужгород), які неабияк допомогли проекту незамінними матеріалами та інформаційною базою, змогла реалізувати якісний, цікавий, а, головне, достовірний туристичний продукт.

Повна інформація стосовно проекту доступна двома мовами (чеською та українською) на офіційному сайті Чеський центр Київ Чеський центр у Києві, на сторінці в мережі «Facebook»: https://www.facebook.com/Czech.steps.uzhorod, а також можна ознайомитись з промо-роликом проекту на платформі Youtube: https://youtu.be/mgSaB7IXc-I 

Розпочати захопливу подорож «Чеським» Ужгородом й  прокласти аудіо маршрут на Google Maps можна за посиланнями:

UA https://cutt.ly/NmgTWb8

CZ https://cutt.ly/jmgTPPd

 

Матеріалу у форматі туристичного маршруту є важливим для розширення сегменту пізнавального туризму у нашому краї. Цей проект буде цікавим навіть найвибагливішим туристам: любителям історії, урбаністам та звичайним бекпекерям.

То ж приєднуйтесь до захопливої подорожі разом з нами й пізнавайте багатоманітну давнину історичного Закарпаття!

 

shares