×
Галерея 3D тури Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Туристичні маршрути Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

Ужгородський аеропорт може стати «хребтом» туристичного розвитку області

14 Вересня 2022
Керівництво Закарпатської обласної ради разом з представниками австрійської фірми PKF та компанії Mukulan & Compagnons обговорили перспективи співпраці у туристично-рекреаційній та транспортній галузях краю.
У центрі уваги зустрічі — розвиток регіону, який базується навколо розширення можливостей ужгородського аеропорту. Ідеться про розвиток територій довкола летовища з прицілом на побудову бізнес-центрів, офісів, виставкових центрів, конференц-залів, туристичних центрів та простору для працівників IT-сфери, Fin-tech, hi-tech, тощо.
Для цього фірма займається пошуком інвесторів серед потужних європейських та світових фінансових структур. Останні, щоправда, мають свої вимоги, серед яких, зокрема, і використання у будівництві енергозберігаючих технологій.
На думку гостей, аеропорт в Ужгороді може стати «хребтом» розвитку області. Першим кроком для цього має стати написання відповідної концепції, яка б передбачала ланцюговий, поступовий і взаємопов’язаний розвиток навколишніх територій.
У свою чергу, голова Закарпатської облради Володимир Чубірко наголосив, що наразі небо над Україною закрите, тому аеропорт, хоч і має дозвіл, але, фактично, не функціонує у напрямку перевезення пасажирів. Він також зауважив, що, фактично, ужгородське летовище, яке є комунальним підприємством облради, починається в Україні і завершується у Словаччині. Наразі є чимало ідей для його запуску, у тому числі і з добудовою на словацькому боці, укладанням угоди про його оренду чи віддачу у концесію.
Володимир Чубірко також зауважив, що реалізації масштабних проектів навколо аеропорту може завадити той факт, що земля і будівлі довкола летовища — приватизовані. Тому з будівництвом можуть виникнути проблеми.
Крім того, ми розуміємо, що найбільша кількість податків, які платитимуть фірми, розміщені навколо аеропорту, йтиме у державний бюджет, 25% — у міський і лише 15% — до нас, у обласний. Тому, на мою думку, у такій же пропорції фінансово мали б підтримувати аеропорт держава і місто. Поки ж ця структура повністю перебуває на утриманні області.
Голова облради також слушно підмітив, що озвучену ідею розвитку КП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» та територій навколо нього практично можна буде розробляти лише після дозволу військового керівництва України на його повноцінний запуск.
Пресслужба Закарпатської облради
shares