×
Галерея 3D тури Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Туристичні маршрути Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

Туристичний серпень 2022: підсумки

1 Вересня 2022

Серпень 2022 року проминув надзвичайно швидко та був насичений на різноманітні події, туристичні в тому числі. Протягом місяця ми активно слідкували за новинами нашого краю, саме тому вирішили зробити невеличку підбірку-підсумок: чим же відзначився серпень 2022 року в туристичному житті Закарпаття?

Розпочати варто з найважливіших подій не тільки для туристів, але й всіх мешканців Закарпаття: 5 серпня Рада оборони області прийняла рішення заборонити на території Закарпаття полювання, а 14 серпня – відвідувати ліси населенню на території Закарпаття.

В середині серпня на плановій зустрічі із власниками та представниками фермерських господарств області було ініційовано створення Об’єднаної асоціації вівчарів Закарпаття, так як у цій галузі потрібна системна робота з розробки пропозицій, котрі будуть реалізовані у нормативні документи. І ці ініціативи повинні йти від господарств. Вівчарство – важливий напрямок туризму та промоції краю. І саме це повинно входити до візитівки Закарпаття.

Також були хороші новини для подорожуючих. З 5 серпня Укрзалізниця відновила курсування поїзда №55/56 сполученням Київ — Ясіня. Доволі приємним сюрпризом для всіх подорожуючих стало те, що “Укрзалізниця” запустила оплату квитків у чат-боті Apple Messages через Apple Pay. А також мобільний застосунок, який має функцією продажу/повернення квитків, зворотній зв’язок та можливість комунікувати з клієнтами. З 26 серпня “Львівська залізниця” продовжила маршрут приміських поїздів № 6441/6442 сполученням “Коломия – Рахів – Коломия” до пункту Ділове та зворотно.

До того ж, цього місяця було проведено роботи щодо покращення туристичної інфраструктури, а саме:

На початку серпня закінчили спорудження нової альтанки в стилі «мінімалізм» разом з гойдалкою. Роботи проводилися лісівниками ДП «Ясінянське ЛМГ» неподалік автомобільної дороги при в‘їзді в смт.Ясіня. За словами працівників державного підприємства, нову ошатну рекреаційну зону облаштували у спеціально відведеному місці, аби туристи мали змогу безпечно відпочити.

На території Карпатського біосферного заповідника активно триває благоустрій, вдосконалення рекреаційної бази та туристичних об’єктів для комфортного відвідування туристами заповідної зони. Зокрема, на кінець серпня вже були проведені такі роботи:

  1.  відремонтовано альтанку і мангальну зону біля контори відділення;
  2.  влаштовані 2 нові місця відпочинку (2 столи, 4 лавки);
  3.  вдосконалено облаштування ще однієї мангальної зони біля форелевого господарства – встановлено новий стіл і лавиці в альтанці;
  4. прочищено та здійснено прорізку маршруту до водоспаду Лихий;
  5. замінені квартальні стовпи;
  6. поновлено інформаційні таблички;
  7. проведено заміну інформаційного аншлагу «Букові праліси та старовікові ліси Карпат та інших регіонів Європи»;
  8. здійснено ремонт перехідного містка;
  9. очищено від захаращення територію, прилеглу до рекреаційних зон;
  10. триває перекриття даху інкубатора для розведення форелі.

Великобичківська селищна рада також долучилась до оновлення інфраструктури своєї території та облаштувала ботанічну пам’ятку природи місцевого значення “Секвоя” спільно з головою громади та проживаючими на території громади. Учасники заходу відредагували маркування маршруту, відновили стовпчики, прибрали сміття, перекрили альтанку біля дерев. Незабаром кожен мешканець та турист без труднощів зможе знайти найвищі дерева світу “Секвоя”, інформація для стендів про рідкісні дерева та їх місце розташування вже виготовляється.

А у Лазещинському та Лопушанському лісництвах лісовики власними сила будують нові мости для пересування лісовими дорогами. Це основний маршрут на г. Говерлу та г. Петрос, яким тепер зручніше пересуватись туристам та місцевим жителям.

Звичайно ж, не можемо оминути туристичні події, які були приурочені до дня Незалежності України:

18 серпня, за сприяння Управління туризму та курортів Закарпатської ОДА до дня Незалежності для дітей наших захисників була організована та проведена безкоштовна пішо-пізнавальна екскурсія Ужгородом.

З ініціативи Закарпатська Туристична Організація (керівник Федір Шандор) спільно з Управління туризму та курортів Закарпатської ОДА (керівник Богдана Носа) до Дня Незалежності було відновлено туристично-інформаційну карту в місті Ужгород (пасаж Баті).

До дня Незалежності України запустили “Потяг до перемоги”. Його маршрут: Київ — Ужгород. Це 7 розфарбованих пасажирських вагонів. На кожному — малюнок, присвячений тимчасово окупованим містам України.

24 серпня 2022 року, відбулось урочисте відкриття міні-скульптурки «Закарпатські чемпіони», що присвячена триразовому чемпіону України в Суперлізі з американського футболу.

24 серпня у селі Вільшинки Тур’є-Реметівської громади Ужгородського району було встановлено рекорд найвищої дерев’яної гойдалки в Україні висота якої 9м 45см, а це на 57см вище попередньої найвищої у Буковелі. Рекорд офіційно зафіксували представники Національного реєстру рекордів.

28 серпня у Закарпатському музеї народної архітектури і побуту відбувся культурно-мистецький проект “Жива спадщина”. Захід проводився з метою збереження традиційної культури Закарпаття, промоції туристичного потенціалу регіону та різнобічної підтримки майстрів народних ремесел 12 територіальних громад Закарпаття презентували найбільш яскраві елементи нематеріальної культурної спадщини: народні ремесла творчість традиційну гастрономію та предмети побуту.

Також варто відзначити аналітичну ініціативу за підтримки ДАРТ Ukrainian Hotel & Resort Association (UHRA). У першій половині серпня було проведено опитування серед готельєрів щодо впливу воєнного стану на готельний український ринок.

Отже, туристичний серпень виявився плідним на роботи щодо покращення інфраструктури та туристичних атракцій, на різноманітні цікавинки до дня Незалежності нашої держави й довгоочікуваних рішень для подорожуючих.

shares