×
Галерея 3D тури Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Туристичні маршрути Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

Представники Закарпаття взяли участь у стартовій конференції проекту «Тематичний замковий маршрут, SMAR.T.OURISM»

16 Липня 2021

Маріанна Готра, начальник Управління туризму та курортів Закарпатської  ОДА,  взяла участь у стартовій конференції проекту «Тематичний замковий маршрут, SMAR.T.OURISM», яка відбувалась  15-16 липня 2021 року у мальовничому румунському містечку Сату-Маре.

Реалізація проекту передбачає здійснення заходів протягом 2021-2022 рр. щодо облагородження територій замків, їх збереження та розроблення тематичних маршрутів із доповненою реальністю AR-технологій, які будуть використані в проекті.

Зокрема мова йде про руїни п’яти замків — Невицького, Середнянського, Виноградівського, Королевського та Хустського.

Головним партнером виступила Асоціація розвитку міжсоціальної культури повіту Сату-Маре (Румунія). А також партнери від української сторони: КП «Агентство  регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради» та Оноківська сільська рада.

З вітальним словом виступив Андрій Шекета, перший заступник голови Закарпатської обласної ради, який зазначив , що в більшій частині вищезгаданих об’єктів не було власників, але в цей час обласна влада проводить всі необхідні дії, щоб власність над замками перейшла у комунальну.

«Це дасть можливість здійснити необхідні заходи для збереження цінних історичних пам’яток та зробити максимальний вклад в розвиток та перспективу «туристичного магнетизму» багатих історією руїн замків, для відвідувач не лише із України, але із-за кордону» – зазначив Андрій Шекета.

Михайло Данканич, директор АРР «Закарпаття» презентував заходи, які планується реалізувати по проекту найближчим часом. Зокрема, головною родзинкою проекту стане розробка особливого віртуального персонажа, аудіогіда, який розповідатиме цікаву інформацію про кожний об’єкт на маршруті.  У Хустському замку відкриють стилізований дитячий майданчик у вигляді замку, в Невицькому – інфокіоск, а  тематичну вхідну арку з опорами у вигляді веж замку Невицького замку  – в Оноківській територіальній громаді.

Маріанна Готра, поспілкувалась із нашими закордонними колегами про можливу співпрацю та обмін досвідом у галузі туризму та вручила нашим румунським партнерам промоційну продукцію.

 

Подібні заходи та реалізація міжнародних проектів, надзвичайно важливі та незамінні для розвитку добросусідських відносин між регіонами Сату-Маре та Закарпаття, адже і Україна і Румунія мають надзвичайно вигідне географічне розташування і  невичерпний туристичний потенціал.

 

 

shares