×
Галерея Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Туристичні маршрути Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

Пивниця «Шюмегі»

23 Серпня 2020

«Пивниця Шюмегі» висічені кийками у підніжжі гори “Кертейс” в північно-східному напрямку від села Бене. Їх вік — понад 400 років. Глибина — від 5 до 25 метрів. Як наслідок, середньорічна температура повітря становить 10-12 градусів.
Тут зберігаються та пропонуються для дегустації вина від виноградаря-винороба Івана Івановича Урсти.
У 1995 році на орендованій плантації, оточеній 200-літнім пралісом «Атак», Іван Іванович посадив першу тисячу кущів винограду. При цьому використав дідівську методику, яка дозволяє розміщення 10 тис. кущів на одному гектарі.
Нині, в Івана Урсти є біля 10 тисяч плодоносних кущів. В основному, це технічні сорти: національна гордість українських селекціонерів – Голубок, грузинський сорт – Сапераві, угорський – Кейкфранкош (Лімбергер), італійський – Трамінер, а також знані в Європі сорти Леанка, Рислінг, Біанка, Черсегі Фюсереш (з угор. – «Пряний Черсегі»). З них він виготовляє високоякісні вина.
Справді унікальний витвір майстра – десертне вино «Чорний Токай» — «Унікум» із «родзинкою», утворених благородним грибком Botritis. Фахівці знають – смак вина залежить від місця, де виростає виноград. Виноградники розташовані і ростуть в екологічно чистій зоні району, в урочищі “Мала гора”, на висоті 200-250 метрів над рівнем моря. Гора оточена змішаним дубово-буковим лісом. Унікальні грунтово-кліматичні та екологічні умови, південно-західні сприяють вирощуванню солодкого винограду.
Мікровиноробство, переробка винограду водиться за дідівською та кахетинською технологіями, спрямована на виготовлення високоякісних, марочних, високоекстрактивних вин. Видержка вин проходить в дубових бочках, не менше ніж 18 місяців.

с. Великі Берегі, вул. Газло, 125
тел.: +38 03141 5 62 28;
тел. моб.: + 38 066 211 39 17, 099 215 48 68, 066 707 77 73
e-mail: urstaivan@gmail.com
www.urstawine.com

shares