×
Галерея Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Туристичні маршрути Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

Музей «Лінія Арпада»

17 Вересня 2020

Одним з найбільш привабливих об’єктів в Колочаві є історико- військовий  музей «Лінія Арпада». Тут Ви побачите унікальне зібрання військового обладнання часів Другої світової війни та побуваєте у справжніх бункерах. На сьогоднішній день відтворено 4 бункери із 34-х, в яких знаходятся понад дві тисячі експонатів. Всі експонати є автентичними.

Угорщина почала будувати оборонну лінію у 1940 році для захисту від наступаючих радянських військ. Природний рельєф Карпат дозволяв будувати такі військові укріплення, з яких артилерійським вогнем можна було зупинити рух противника. З цією метою у Колочаві побудували близько тридцяти залізобетонних бункерів. Від вогневих точок до бункерів тягнулись укріплені земляні траншеї. В них були прокладені лінії телефонного зв’язку, вогневі точки обладнали автоматичною стрілецькою зброєю, мінометами, гранатами і легкими протитанковими гарматами.

Річка Теребля у декількох місцях була перегороджена кількома рядами бетонних пірамід.

У колочавському музеї «Лінія Арпада» Ви детально ознайомитеся з історією Другої світової війни на Закарпатті. Реставратори Лінії Арпада зібрали кілька тисяч військових експонатів в музейному комплексі. 

Перший бункер музею називається командний. Всередині все  розташовано так, як було колись. Кулемет, автомати і рушниці, патронташ та гранати, каски та пристрій дальнього бачення, вогнемет і вогнегасник, силовий кабель і десятки інших пристосувань для війни. Все це  — оригінальні зразки.

Поряд стоїть оборонний бункер.

Slider

За кілька десятків метрів звідси у бетонних оковах розташований бункер-шпиталь. Ліжка у три яруси, комплекти медобладнання, запахи ліків і препаратів, брому та йоду. Перебувати довго тут не можна, однак надати допомогу пораненому та підготувати його до евакуації — цілком можливо.

Пройшовши сотню метрів вбік, ви потрапите в обитель кашоварів — котлопункт. У цьому бункері увагу привертає похідна пузата кухня-шпор, якою користувалися в угорській армії. Тут же встановлено довгий стіл, а на ньому — тарілки та ложки з нержавійки, горнята з міді. По обидва боки від нього — лавки. Провіант зберігається в мішках, на яких стоїть дата — 1942 рік.

До складу музею «Лінія Арпада» входить найдовша в Європі відреставрована сто метрова оборонна лінія.

Музей працює кожного дня, без перерв та вихідних з 08:00 до 18:00 виключно за попереднім замовленням.

 

📍 с. Колочава,  Міжгірський р-н  

📞 +38(031) 462-41-81,  +38(067) 215-09-85

🌎 http://kolochava.com/ 

shares