×
Галерея Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Туристичні маршрути Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

Корисний інтернет-ресурс для тих, хто планує подорож закордон

8 Вересня 2021

МЗС України розробив корисний інтернет-ресурс для тих, хто планує подорож закордон – інтерактивну мапу світу, де зібрана найактуальніша інформація про візи, дозволи та обмеження в умовах пандемії COVID-19.

Ресурс було створено завдяки співпраці та підтримці посольства Великої Британії в Україні та програми розвитку ООН в Україні.

Інтерактивна карта відображає режими в‘їзду та транзиту у всіх країнах світу на основі оперативної і перевіреної інформації Міністерства закордонних справ України і закордонних дипломатичних установ. Дані карти регулярно оновлюються. Три шари інформації у формі окремих карт дозволяють перевірити, чи можна в’їхати до країни чи проїхати її транзитом, та за яких умов.

Перший шар – мапа країн світу, з короткою інформацією по режиму в’їзду, режиму транзиту, особливостями обраної країни, а також контактами для звернення.

Другий – це режим в’їзду для громадян України в закордонну державу. Зеленим кольором позначені країни, куди в’їзд дозволений усім. Жовтим – в’їзд дозволений із посвідкою на проживання, а помаранчевий колір – країни, в’їзд до яких заборонений. На рівні режиму в’їзду для громадян України можна ознайомитися з тим, кому в’їзд заборонений, кому дозволений, дані про те, коли інформація оновлювалася востаннє.

Третій шар демонструє режим транзитного проїзду, де зеленим кольором позначені країни, транзит в яких дозволений без обмежень, жовтим – транзит можливий за певних умов, і бордовим – транзит заборонений. Натиснувши на певну країну на карті транзиту, можна прочитати коротку базову інформацію про те, в якому режимі працює авіатранзит через цю країну.

За словами Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби: «Це карта для людей. Уряди країн світу запроваджують обмеження на пересування через пандемію COVID-19. Правила в’їзду та транзиту постійно оновлюються. Як розібратися, куди можна їхати, а куди – ні? Наша нова карта дозволить громадянам України уникнути плутанини».

МЗС України також рекомендує українцям, які планують подорожі, реєструватися у системі “ДРУГ” (проект Добровільної реєстрації українських громадян при подорожах за кордон). Це допоможе дипломатичним представництвам України ефективніше допомогти мандрівникам у разі надзвичайної ситуації в країнах, де вони подорожують.

Карта доступна за посиланням: Інтерактивна карта світу

shares