×
Галерея Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

До уваги мандрівників, які цікавляться новими туристичними можливостями

8 Травня 2019

З 1 по 5 травня 2019 року на українсько-польському державному кордоні діяв тимчасовий пішохідний перехід у межах Великоберезнянського району Закарпатської області та Підкарпатського воєводства Польщі. Перехід урочисто відкрили керівники двох сусідніх регіонів України та Польщі.

Щодня у пункті пропуску на українсько-польському кордоні з 10 до 19 години охочих подорожувати чекали відповідні служби державних кордонів обох держав.

Пункт перетину кордону ,,Лубня-Волосате” знаходиться на території міжнародного біосферного резервату ,,Східні Карпати”, що включає частину гірського масиву Бещад у Польщі та землі Ужанського національного природного парку на території Великоберезнянського району Закарпатської області.

У перший день у пункті перетину кордону було представлено туристичний потенціал Закарпаття: це локальні туристичні пропозиції, сувенірну продукцію, вироби місцевих майстрів народної творчості. Тут можна було почути народні пісні, побачити народні танці, вишиванки, скуштувати справжню бринзу та продегустувати закарпатське вино.
Можливістю потрапити у сусідню країну протягом п’яти днів тимчасового перетину кордону користалися 2784 рази. Цікаво, що подорожуючих громадян Польщі було удвічі більше ніж громадян України.

Серед тих, хто перетинав кордон у тимчасовому пункті пропуску ,,Лубня-Волосате”, були й громадяни Німеччини, США, Чехії, Словаччини, Італії, Білорусії, Швейцарії та Угорщини.

Наразі Україна та Польща зацікавлені у запровадженні постійного українсько-польського пішохідного пункту пропуску. Для Закарпаття він став би першим на українсько-польському кордоні. Оскільки процедура відкриття подібного пункту складна і довготривала, перетин кордону відбуватиметься у дні добросусідства. Наступного разу вони відбудуться у серпні місяці цього року.

За статистичними даними Державної прикордонної служби України за перший квартал 2019 року кордон України у межах області, перетнули 1369 громадян Польської Республіки. Зацікавленість нашою областю з боку польських туристів зростає, і цьому значною мірою сприяють туристичний потенціал Закарпаття, розвиток сільського та еко-туризму у руслі загальноєвропейських традицій і збереження при цьому автентичності притаманної Карпатському ореалу.

shares