×
Галерея 3D тури Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Туристичні маршрути Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

Для представників ЗМІ провели виїзний прес-тур Ужанською долиною

27 Квітня 2021

26 квітня, управління туризму та курортів Закарпатської ОДА взяло участь у виїзному прес-турі, який проходив в рамках реалізації проекту «Культурно-пізнавальні туристичні маршрути «Пізнай Ужанську долину» в інтерактивних листівках з аудіогідами».

До участі у турі запрошені представники ЗМІ.

У програмі туру знані закарпатські екскурсоводи презентували тематичні маршрути Ужанською долиною.

Зокрема, Юрій Славік розповів про «родзинки Турянської долини», Павло Худіш ознайомив з маршрутом «Одна долина – багато культур», Юрій Яновський дав можливість учасникам туру відчути «містику гір та шепіт дерев’яних церков», а Аліса Смірна презентувала новий туристичний маршрут «Від Сяну додому».

У зазначені тури включені основні туристичні родзинки Ужанської долини.

Початковою точкою прес-туру стало підніжжя гори Гурка. Тут нас зустрічав листоноша Федір Фекете, який працював на чавунно-ливарній фабриці села Тур’ї Ремети та протягом 30 років пішки доставляв кореспонденцію до Ужгороду і назад. Листоноша, вбраний у коцюбаню, розповідав про свою роботу та пригощав місцевими смаколиками: турянським часником, сиром від «Перечинська мануфактура», натуральними соками «Карпати насолоджуйся» та прдукцією від Перечинської оранжереї тощо. Потім учасники туру піднялись на г. Гурка, якою  проходить Тут можна побачити місто Перечин як на долоні, та зробити неймовірні світлини.

       

Наступною точкою туру став старий аркоподібний міст через річку Уж та Тур’я. Він цікавий тим, що це єдиний аркоподібний залізний міст із заклепками, який залишився у Турянській долині, і один з небагатьох, що зберігся на Закарпатті після відходу угорських військ. До того ж, він майже повністю автентичний – зазнав незначних руйнувань, невдовзі ці фрагменти відновили. Його вага близько 200 тонн. До речі, неподілік можна спостерігати природнє явище – злиття річок Уж і Тур’я. Можливо саме тому місцеві жителі кажуть, що це місце сили.

 

Потім ми вирушили до тисячолітніх дубів – до Діда –дуба та Дуба Чемпіона, що знаходяться у с. Стужиця на території Ужанського національного природного парку.

Дідо-дуб росте тут 1200 років. Його стовбур має діаметр понад 9 м, а висота понад 30. Існує декілька легенд про походження дуба. Хтось вважає, що дуб виріс із жолудя, за іншою легендою під дубом збиралися грабіжники і ділили награбоване, а за третьою – дуб посадила людина , під час епідемії чуми.

Дуб-Чемпіон – один із найстаріших дубів України, кажуть велетню аж 1300 років! Для того, щоб його обійняти, треба стати у ланцюжок десятьом людям. У ширину 9 м 6 см, висота – 30 м. Всередені дуба – велике обгоріле дупло, адже колись у дуб влучила блискавка.

Після відвідування дубів, учасників туру пригостили смачною кавою та презентували торт «Ужанська долина». Торт створила Галина Репарюк, засновниця бренду Gallia sweet-shop, власниця двох кондитерських у Великому Цікавим є факт, що кондитерка готує солощі за рецептами 30-40-х років ХХ ст. від легендарного кондитера Йозефа Шнайдгена.

Потім, ми опинилися в унікальному місці, де зустрічаються три країни: Україна, Словаччина і Польща. Учасникам туру розказали, як піднятися на гору Кременець, звідки брати перепустку для відвідування маркованих маршрутів, еколого-освітніх стежок, які знаходяться на прикордонній заповідній території.

Наступна за планом відвідування – церква у с. Кострино.

Церква Покрови Пресвятої Богородиці за версією дослідників, була збудована у селі Сянки Львівської області у 1645 році як класична бойківська, триверха споруда з домінуючим центральним верхом. У село Кострино її перевезли в 1703 році. З кожного боку церква сприймається як бездоганно завершений художній витвір ідеально вписаний у навколишній розкішний ландшафт.

Довжина церкви складає 15 м, ширина 7 м, висота вежі від фундаменту 14 м. Внаслідок надбудови каркасної вежі-дзвіниці церква набула певної динамічності з наростанням форм зі сходу на захід, що максимально наблизило її до церков лемківського стилю. У 2012 році, за сприяння настоятелів монастиря та місцевих жителів, обабіч церкви була збудована дзвіниця з дотримання елементів лемківсько-бойківського стилю. Нині церква Святої Покрови належить Православній Єпархії і зветься «Костринський монастир».

Завершальною точкою нашого маршруту стала велосадиба «BED&BIKE DOBRA NUC» у селі Дубриничі.

Тут нас зустрічали театралізованою виставою, яка відтворює «Лемківську свадьбу» (весілля молодят). Сама ж садиба розташована в старому колгоспному зерносховищі, працює сезонно — з кінця весни до осені. Тут група велосипедистів, яка відкатала день Карпатами, чи просто туристів може помитися, посушитися, поїсти та переночувати, разом зі своїми двоколісними друзями.

Ось і підійшов до завершення наш прес-тур. Про нього можна писати ще багато, але ми не будемо відкривати всіх таємниць.

Крім того, всі тури у вільному доступі українською та англійською мовами за посиланнями https://izi.travel/en/f486-piznay-uzhansku-dolinu/uk, де аудігід детальніше розповість про «Маршурти Ужанською долиною».

Пізнавайте Ужанську долину разом з нами!

 

 

 

 

shares