×
Галерея Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

Галузь туризму в Україні залишили без держфінансування

14 Квітня 2020

Держагентство з розвитку туризму займеться реалізацією проектів, на які не потрібно державне фінансування.

Зміни до бюджету, який передбачає, зокрема, скасування всіх витрат на підтримку розвитку туризму в Україні, підтримала в цілому Верховна Рада на позачерговому засіданні. За це рішення проголосували 249 народних депутатів. Новий бюджет передбачає скасування витрат за статтями “Розкриття туристичного потенціалу України” (240 млн грн) і “Зшивання країни – проект мобільності молоді” (500 млн грн).

Директор Державного агентства з розвитку туризму Мар’яна Олеськів в соцмережі зазначила, що у Держагентства багато проектів, які можна реалізувати і без державного фінансування. “Є дуже багато роботи для того, щоб об’єктивно можна було говорити на державному рівні про важливість галузі. І велика частина практично не потребує фінансування. Цим і займемося. Плюс є інші джерела фінансування для потрібних “core projects”, – прокоментувала Олеськів.

Зокрема, мова йде про розробку нових методів статистики і аналітики і внесення змін в закон “Про туризм”. Крім того Державне агентство з розвитку туризму планує запустити освітні онлайн-програми для співробітників індустрії гостинності.

“Антикризовий” бюджет передбачає не таке значне зменшення витрат на підтримку проектів Українського культурного фонду (УКФ). З передбачених на цей рік 697 млн грн на УКФ депутати пропонують залишити 400 млн грн, а не 250 млн грн, як передбачав попередній законопроект.

shares