×
Галерея Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Туристичні маршрути Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

Туристичний потенціал Закарпаття представлено на Всеукраїнському фестивалі-виставці народно-художніх промислів та туристичних маршрутів «Мандруй Україною»

26 Серпня 2021

З 22 по 24 серпня у м. Київ, на території Національного  музею народної архітектури та побуту України «Пирогів», відбувся Всеукраїнський фестиваль-виставка народно-художніх промислів та туристичних маршрутів «Мандруй Україною», який приурочений до 30-ї річниці Незалежності України.

Фестиваль організовано під патронатом Державного агентства розвитку туризму України, за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, спілки VISIT Ukraine та Global Talent Ukraine.

Однією з найголовніших цілей фестивалю  –  об’єднати всі регіони України в одному місці та розкрити їх туристичний потенціал, то ж впродовж трьох днів, 24 області України, в їх числі й представники Закарпатської ОДА, ознайомлювали всіх бажаючих з туристичними, культурними та гастрономічними особливостями своїх регіонів.

В перший день фестивалю, 22 серпня, відбулось офіційне відкриття заходу за участі Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, народного депутата Дмитра Нальотова, голови Державного агентства розвитку туризму України Мар‘яни Олеськів, голови Київської обласної державної адміністрації Василя Володіна та директора Національного музею народної архітектури та побуту України Оксани Повякель, які виступили з вітальним словом, відзначивши високий туристичний потенціал України та необхідність його подальшого розвитку.

В цей день пройшли 2 панельні дискусії. Обговорення розпочали з теми «Розвиток туризму України», за участі ГО «Асоціації індустрії гостинності України» та вищезазначених офіційних осіб.

В загальному, ділову частину фестивалю складали дві панельні дискусії на день, під час яких лідери думок у сфері туризму обговорювали важливі питання стосовно розвитку туристичного потенціалу України та проблемних питань у туристичній сфері. Зокрема, серед тем для обговорення на протязі трьох днів були наступні: «Туристичні маршрути України», «Інклюзивний туризм в Україні: як зробити індустрію гостинності доступною для всіх», «Стратегія розкриття потенціалу історико-культурних туристичних магнітів», «Destination managment organisation: розвиток туризму в областях України», «Цифровізація туризму України» та ін.

Другий фестивальний день, 23 серпня,  розпочався з виступу представників від Закарпаття. Маріанна Готра, начальник Управління туризму та курортів Закарпатської облдержадміністрації представила на головній сцені фестивалю презентацію «Туристична інфраструктура Закарпатської області», а також туристичний магніт – «Мальовничі Карпати». Михайло  Штефаньо, керівник ГО «Іршавщина», представив туристичний магніт «Замками Закарпаття».

До того ж, Маріанна Готра анонсувала проведення на Закарпатті Міжнародного туристичного тижня, який передбачається  з 27 вересня по 2 жовтня цього року.

Закарпаття також представило свою культурну багатоманітність Закарпаття на ярмарку, презентувавши велику кількість цікавих речей. Михайло Штефаньо, реалізатор проекту «Долина теплиць» привіз до Києва прямо з Іршавщини неймовірно смачні закарпатські в’ялені томати, солодкий чилі, в’ялену сливу, дрібянку (аджику) та численні крафтові соуси, до прикладу, із чорнобривців. Представники ТОВ «Огородник» забезпечив стенд Закарпатської області у локації «гастро» різноманітними духмяними приправами та спеціями, що вирощуються та виготовляються на Закарпатті, аромат яких приваблював відвідувачів навіть здалеку. А представник ТОВ «Шаянські мінеральні води» дали змогу усім бажаючим спробувати неймовірно корисні мінерально-лікувальні води Закарпаття: «Шаянська», «Драгівська» та «Поляна цілюща». Окрім цього, відвідувачі могли ознайомитись зі справжньою закарпатською «Палиночкою», що виготовляється з натуральних фруктових дистилятів у с. Минай Ужгородського району, та вже знаменитими на всю Україну кіфликами з ерош піштою, бринзою, пікницею, шовдарем, маком, горіхом тощо, які передала представникам Закарпаття спеціально для ярмарку Любов Керцман.

Художньо-культурну складову нашого регіону на ярмарку представили умілі та чарівні закарпатські майстрині декоративно-прикладного мистецтва. Любов Матіко презентувала свої роботи по декоративному розпису, писанкарству та малярству, а також провела не один корисний майстер-клас із декоративного розпису, притаманний для закарпатського краю. Лариса Ісак, привезла з собою неймовірно гарні вироби із ниток та полотна – ляльки-мотанки та різні прикраси, й також провела майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки. Ще однією талановитою представницею «культурного Закарпаття» стала Ольга Ловга, майстриня з бісероплетіння, яка презентувала свої чарівні та якісно виготовлені прикраси із бісеру, й звичайно ж, провела для всіх бажаючих захопливий майстер-клас.

Представники Закарпаття привезли з собою до Пирогова велику кількість розмаїтої промоційної продукції, в тому числі навіть маленьку копію Бронівського замку, що була створена в рамках проекту «Замки в мініатюрі», який реалізований за підтримки  Українського культурного фонду. Проект передбачає відтворення відомих закарпатських замків у мініатюрній версії, використовуючи для цього автентичне каміння із руїн замків! Руїни древнього Бронівського замку, до речі, знаходяться в с. Бронька, Хустського району. Ця атракція особливо сподобалась відвідувачам і перш за все діткам, які залюбки підходили до уміло змайстрованої мініатюри замку, щоб уважно її роздивитися та доторкнутись до містичної історії Закарпаття!

Також, 24 серпня, в честь 30-ї річниці від дня Незалежності України, всі учасники фестивалю були урочисто одягнуті в традиційний національний одяг – вишиванку!

В загальному перший фестиваль Мандруй Україною пройшов надзвичайно успішно. Під час нього на панельних дискусіях було обговорено багато важливих тем, що стосуються туризму, яскраво презентований туристичний потенціал всіх областей України, вечір кожного фестивального дня був наповнений неймовірними виступами виконавців з різних регіонів, а також, звичайно ж, ярмарок, на якому кожен бажаючий міг влаштувати міні-тур всією Україною!

 

shares