×
Галерея 3D тури Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Туристичні маршрути Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Туристичні маршрути Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

Туристичні маршрути Ужанського НПП

Екологічна стежка «Пасіки»

ВИД МАРШРУТУ: пішохідний
ПРОТЯЖНІСТЬ МАРШРУТУ:
1.5 км

Пропонована стежка пролягає урочищем Пасіки, біля однойменного ботанічного резервату, де охороняється надзвичайно цікава та красива рослина – пізньоцвіт осінній. Поряд протікає річка Уж. Її течію перегороджують масивні виходи флішових порід – пороги. Течія річки долає ці перепони, утворюючи гарні перепади води. Буковий ліс, що знаходиться в легкодоступному місці, зберіг свою первозданну красу

Екологічна стежка «Лінія Арпада»

ВИД МАРШРУТУ: пішохідний
ПРОТЯЖНІСТЬ МАРШРУТУ: 1км

У буковому лісі в часи угорської окупації (1939-1944 рр.) було створено опорний пункт оборонної системи угорських військ «Лінія Арпада». Подібні пункти були розкидані по всьому Карпатському хребті, а також на Закарпатській низовині. При їх спорудженні угорські військові інженери намагались максимально використовувати переваги гірського рельєфу.

Екологічна стежка «Ужок»

ВИД МАРШРУТУ: пішохідний
ПРОТЯЖНІСТЬ МАРШРУТУ:
3.2 км

Пропонована стежка розпочинається від туристично-інформаційного центру села Ужок (адмінбудинок сільради) і виходить на вершину Ужоцького перевалу. На початку стежки знаходяться мінеральні джерела, на базі яких до 1914 року успішно діяв санаторно-оздоровчий комплекс для лікування опорно-рухової системи. Для цього воду нагрівали в чанах на відкритому вогнищі. Відомо багато фактів одужання важкохворих пацієнтів з різних куточків Європи. За хімічним складом вода визначається як вуглекисла, гідрокарбонатно-кальцієво-натрієва.

Екологічна стежка «Ірташі»

ВИД МАРШРУТУ: пішохідний
ПРОТЯЖНІСТЬ МАРШРУТУ: 2.2 км

Тут знаходяться дві ділянки ботанічного резервату „Ірташі”, в якому оберігається популяція рідкісної і дуже гарної рослини– пізньоцвіту осіннього. Резерват створений у 1983 році за ініціативою професора Ужгородського національного університету Комендара Василя Івановича для охорони рідкісного виду рослини, занесеної у Червону книгу України – пізньоцвіту осіннього.

Екологічна стежка «Близня»

ВИД МАРШРУТУ: пішохідний
ПРОТЯЖНІСТЬ МАРШРУТУ: 3км

Пропонована стежка розпочинається біля садиби відділення і пролягає до урочища Близня. На початку стежки знаходяться мальовничі луки з вражаючим різнотрав’ям. У період з початку квітня до кінця жовтня тут завжди можна побачити квітучі рослини.

shares