×
Галерея Про Закарпаття Календар подій Туристичні новини Анонси Активний туризм Природні території та природні дива Дегустаційні зали та виробники еко-продукції Історико-архітектурні об'єкти Зимове Закарпаття Смачне Закарпаття Квітуче Закарпаття MICE-туризм Де оздоровитись? Де зупинитись? Туристично-інформаційні центри Туристичні оператори Туристичні маршрути Як доїхати Нормативно-правова база Закарпатський словничок Зворотній зв'язок

Обласні туристичні шляхи

«Закарпатський туристичний шлях»

Це найдовший маркований пішохідний маршрут в Україні, протяжністю 398 км та загальним набором висоти у 20 км, який пролягає через гори Карпати.

Маршрут тягнеться від селища Великий Березний, що розташоване поряд з українсько-словацьким кордоном, і до села Ділове – поряд з українсько-румунським кордоном.

Закарпатський туристичний шлях (ЗТШ) проходить основними гірськими хребтами українських Карпат: Боржавським, Вододільним, Свидовецьким і Чорногірський; частково проходить через Горгани та Бескиди.

Нитка маршруту проходить через багато селищ та точок: Великий Березний (початок) – Стужиця – Ужоцький перевал – Біласовиця ― Воловець – Міжгір’я – Колочава – Усть-Чорна ― Кваси – Ділове (кінець), та ще кілька сіл по ходу маршруту

Ділянка “Великий Березний – Дубовий Гай”: протяжність ― 14,6 км, перепад висот – 741 м. Середня тривалість пересування ― 5-8 год. Ознаковано 2008-2009 рр, оновлено маркування у 2016 році. Ця ділянка ЗТШ починається з смт Великий Березний, піднімається на хребет Явірник, заходить на територію Ужанського НПП, завершується в урочищі Дубовий Гай. Маркування червоне.

Ділянка “Ужок – Воловець”: протяжність― 61,5 км, перепад висот 902 м (всього набору висоти протягом шляху 2140 м, спуску – 2500м). Середня тривалість пересування ― 23-32 год. Ознаковано 2010-2011 рр, оновлено маркування 2019 року. Ця ділянка ЗТШ починається з Ужоцького перевалу, піднімається на Верховинський Вододільний хребет, найвища точка – гора Пікуй, спускається в село Біласовиця, через перевал Середній Верецький тягнеться до смт Воловець (залізничної станції).

Ділянка “Міжгір’я-Колочава”: протяжність38 км, перепад висот – 1244 м. Середня тривалість пересування – 10-20 год. Ознаковано у 2008-2009 рр, оновлено маркування у 2017 році. Ця ділянка ЗТШ починається з смт. Міжгір’я, піднімається мальовничим хребтом в напрямку Синевирського перевалу, заходить на територію Синевирського НПП, перетинає с. Синевир, проходить хребтом Пішконя (найвища точка г. Негровець 1709 м н.р.м.), завершується в с. Колочава. Маркування червоне.

Ділянка “Колочава – Кваси” (полонина Красна-хребет Свидовець): протяжність ― 36 км, середня тривалість – 20-40 годин, оновлено маркування у 2018 році. З Колочави шлях піднімається на хр. Красний верх, тягнеться хребтом Красна через гори Сиглянський, Гропа, Климова та плавно спускається в Усть-Чорну. З Усть-Чорної піднімається до гори Темпа і йде хребтами Свидовець і Апшинець поміж високогірних озер, над лижним курортом Драгобрат, найвища точка г. Близниця і плавно спускається через полонину Браїлку в с. Кваси. Маркування червоне.

Цікаво знати: туристка з Авдіївка Аліна Косовська самостійно пройшла Закарпатський туристичний шлях за 37 діб. Подорож тривала з 8 січня до 14 лютого 2022 року.

«7 озер»

Протяжність ― 63 км, перепад висоти 65 м. Маршрут розраховано на 2 дні.

Маршрут проходить через 8 населених пунктів Мукачівської та Великоберезької територіальних громад та по дорогах загального користування місцевого та державного значення: С070706 „ Мукачево-Макарьово-Залужжя”, С070735 „Макарьово-Берегуйфалу” та Н-09 „Мукачеве-Рахів-Богородчани-Івано-Франківськ-Рогатин-Бібрка-Львів”.

Велосипедний маршрут водоймами Закарпатської низовини має дві можливі стартові позиції: с. Шенборн Мукачівської ТГ або с. Великі Береги Березької ТГ. Маршрут переважно рівний та має два невеликі підйоми. Маркування ― зелене.

«Шлях Пинті»    

Протяжність ― 10,2 км, перепад висот – 450 м. Середня тривалість – 3 год. Маршрут відкрито у рамках проведення фестивалю «Волоські страви» у 2019 році і він з’єднує  с. Новоселиця Виноградівського району та с. Велятино Хустського району. Серед  цікавинок маршруту – славнозвісний камінь сили, початок річки Ботар, урочище Лефантово та Пинтьова яма. Уздовж шляху облаштовані зони відпочинку та місця для намету.

Маршрут бере свій початок та кінець в долині р. Тиса, але проходить через вулканічний хребет Гута. Більша його частина проходить буковими лісами. Він поєднує два населені пункти (Новоселиця та Велятино). На маршруті можна відвідати такі екскурсійні об’єкти: Церква успіння пресвятої Богородиці XVII ст.; урочище Купіль; скеля дозорного Пинті; Пинтьова яма; пам’ятник Пинті; джерело Пинті та історико-краєзнавчий музей «Пинтьова оселя».

З обох боків маршруту є можливість облаштування наметових таборів та місць відпочинку в ур. Купіль і с. Велятино. Відвідати заклади харчування та отримати медичну допомогу можна в селах Новоселиця й Велятино. У с. Велятино також можна відвідати комплекс відпочинку «Теплі води», на базі якого знаходиться туристично-інформаційний центр. Мобільний зв’язок доступний на протязі усього маршруту.

Цікаво знати: Григір Пинтя – легендарний опришок, який боровся проти австрійського панування. Про нього складають оповідки й називають українським Робіном Гудом.

 

 

 

shares