ТЯЧІВСЬКИЙ РАЙОН

ТЯЧІВ - ЗАКАРПАТСЬКЕ МІСТО З КОРОЛІВСЬКИМ ТИТУЛОМ ЗАПРОШУЄ ТУРИСТІВ

Районні центри Закарпаття мають не тільки вражаючі історії походження, а й багато принад, котрі варто відвідати та послухати їхні легенди. Одним з таких є місто Тячів, що створене у ХІІІ ст., а з 1329 р. було зараховане до категорії міст королівського значення. Чим же славиться це містечко?

Визнаними пам’ятками Тячева є: Католицький Костел Святого Короля Іштвана (збудований у 1780 р. Особливість храму – несправжній (намальований) годинник на вежі, створений з метою нагадати парафіянам, що кожна година може стати останньою), лютеранський приходський будинок, кам'яний реформатський костел (споруджений у XV ст. на фундаменті храму, який до цього тут височів понад два століття. Спочатку споруда належала католикам, а в XVІ ст. перейшла до реформатів. Особливість костелу – триярусна дзвіниця), пам’ятник Тарасу Шевченку, погруддя угорському революціонеру Лойошу Кошуту й надпоручнику корпусу генерала Л. Слободи танкісту С. М. Вайді (який мешкав у с. Дулово й згинув у боях за польське місто Творкув), погруддя угорському художнику Шімону Голлоші (котрий певний час жив у Тячеві), пам’ятник загиблим тячівцям у Першій та Другій світових війнах, пам’ятник воїнам-афганцям і пам’ятник Небесній Сотні.   

Для тих, хто любить відпочинок на природі, варто відвідати тячівські бази відпочину, на території яких є озера (ставки, басейни) та альтанки. Серед найвідоміших – зона відпочинку «Людмила» (знаходиться при в’їзді до міста, в смт Буштино). 
Якщо ж ви полюбляєте плавати й гідромасажі, а також паритися в бані, тоді відвідайте тячівський аквапарк «Марина». Тут є не тільки басейни, сауни, джакузі, а й соляна кімната з басейном та бар-ресторан. 

Перебуваючи на Тячівщині, не забутьте відвідати й печери Сіфон і Дружба (Романія) , які знаходяться біля сіл Велика та Маленька Уголька, солені озера (розташовані в с. Солотвино), приватний музей «Срібна земля» (знаходиться у с. Грушово в будинку закарпатського художника Василя Тегзи). Найунікальнішими експонатами є: старовинна церковна чаша, 65 фоліантів релігійного змісту, рукописне «Євангеліє», перші українські гривні тощо) та найдавнішу пам’ятку українського церковного будівництва – церкву Святого Миколая Чудотворця, що знаходиться у селі Колодне.