БЕРЕГІВСЬКИЙ РАЙОН

БЕРЕГІВЩИНА – УКРАЇНСЬКА СТОЛИЦЯ ВИНА І НЕ ТІЛЬКИ…

Більшість туристів відвідують колишній Беригсас у період проведення Міжнародного фестивалю вина, адже це закарпатське містечко славиться виробництвом різноманітних сортів ігристого напою. Однак Берегово має й інші принади, котрі варто побачити та відвідати.

Як і в кожному місті, у Лампертсазі є своя фортеця – а точніше палац угорського князя Габора Бетлена, який збудували в 1629 році на місці монастиря домінікансього ордену. Знаходиться резиденція на вулиці Г. Бетлена, 1. Будівля має форму прямокутника й складається із центральної частини (побудована в стилі епохи Відродження) та двох господарських споруд. Підвальне приміщення замку є рештками колишнього монастиря, тому належить до готичного стилю. Наразі палац став музеєм «Берегівщина», а в льосі, завдяки Івану Шепі, діє музей виноробства (з 2011 р.). Тут ви зможете побачити техніку й інвентар, які використовували для виготовлення вина та догляду за виноградом протягом минулих століть. Однак дегустувати ігристий напій не дозволяють. Проте не варто засмучуватися, адже в Берегові для цього є інші заклади. Зокрема, винні підвали ХVІ століття при готельно-ресторанному комплексі «Жайворонок» та «Старий підвал». Останній є найпопулярнішим, бо розташований у горі, яка колись слугувала північним кордоном Римської імперії (зараз це вул. Виноградна). Цій пивниці більше 300 років, але працює вона всього кілька років завдяки Олегу і Тетяні Гаврильченкам. Дегустування проходить у залі вирубаній в скелі.

Палац комітатського суду або Палац Правосуддя знаходиться на площі Кошута, 6. Будівля побудована в стилі необароко з елементами архітектури ренесансу в 1908-1909 рр. архітекторами Ференцом Яблонським, Іштваном і Яношом Копасами. За час свого існування будинок використовувався по-різному: спочатку як приміщення суду та в’язниці; у роки Другої світової війни тут знаходились комітатські й міські заклади, поліція та суд; у 1944-1971 рр. – як військова казарма; в 1971-2001 рр. – як завод точної механіки. Нині тут розміщений Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці II.

Має Берегово й одну з найстаріших кам’яних будівель – костел Воздвиження Святого Хреста, збудований 1100 році. Будівля поєднує в собі романський і готичний стиль. А головний вівтар виконаний у стилі барочної готики. Вражаючим елементом храму є сонячний годинник, який римськими цифрами показує середньоєвропейський час. Знаходиться за адресою площа Ракоці, 3.
Родзинкою Беригсасу – термальні басейни – надзвичайно рідкісні у світі, адже подібні є тільки в Угорщині, Новій Зеландії та на Камчатці. Вода має високу мінералізацію і надходить до них із підземних гейзерів глибиною 1600 м. Також вода має сталу температуру – 31-32 градуси й містить лікувальні властивості для людей з проблемами опорно-рухового апарату, серцево-судинної та нервової систем. Найвідоміший басейн (під відкритим небом) знаходиться на базі спортивного комплексу «Закарпаття», інший (закритого типу) – на території туристично-оздоровчого центру «Жайворонок» («Пачірта»).

Окрім перелічених берегівських принад, варто відвідати й інші. Такі як Панське казино «Золота пава», Берегівський угорський театр, Кам’яний горбатий міст, Аквапарк «Maximus», Набережну уздовж Верке тощо.