АКТИВНІ МАРШРУТИ

ОБЛАСНІ ТУРИСТИЧНІ ШЛЯХИ

«Закарпатський Туристичний Шлях»:

ПРОТЯЖНІСТЬ МАРШРУТУ: 398 км

КЛЮЧОВІ КРОКИ МАРШРУТУ: смт Великий Березний – с. Сіль – с. Стужиця – с. Загорб – с. Лубня – с.Верховина-Бистра – с. Ужок – г. Пікуй – пер. Верецький – смт Воловець – пол. Боржава – смт Міжгір’я – хр. Мерша – с. Мерешор – с. Колочава – пол. Красна – с. Усть-Чорна – с. Лопухів – г. Унгаряська – пол. Драгобрат – г. Близниця – с. Тростянець – с. Кваси – г. Петрос – г. Говерла – г. Піп-Іван Мармароський – г. Піп-Іван Чорногірський – г. Стіг – с. Ділове – центр Європи – г. Лисина – музей екології гір КБЗ – м. Рахів.

  • Text Hover
 Деталі:

 

Частину маркування на маршруті відновлено у рамках виконання заходів  Програми розвитку туризму та курортів у Закарпатській області на 2016-2020 роки (38,6 км у Великоберезнянському районі,  38,6 км у Міжгірському районі, 36 км відрізок від Міжгірського до Тячівського району, 44 км відрізок від Тячівського до  с. Кваси Рахівського району). Колір маркування червоний

ділянка ЗТШ: «Міжгір’я-Колочава»

38 км, перепад висот – 1244 м

 

КЛЮЧОВІ КРОКИ МАРШРУТУ: ділянка ЗТШ починається з смт. Міжгір’я і піднімається мальовничим хребтом у напрямку Синевирського перевалу, заходить на територію Синевирського НПП, перетинає с. Синевір. Маршрут цієї ділянки проходить хребтом Пішконя (найвища точка г. Негровець, 1709 м н.р.м.) і завершується у с. Колочава. Маркування червоне.

Деталі:

 

ЧАС ПЕРЕСУВАННЯ:  10-20 год:
3-5 год. – Міжгір’я-Синевір;
6-10 год. – Синевір-Колочава

ВИД МАРШРУТУ: пішохідний

 

ділянка ЗТШ:Колочава - Кваси
(полонина Красна-хребет Свидовець) 

Ділянка полониною Красна від села Колочава до села Усть-Чорна – 36 км, перепад висот –підйом 1740м, спуск 1760м, г. Сиглянський 1564 м н.р.м.
Ділянка хребтом Свидовець від села Усть-Чорна до села Кваси – 44 км, перепад висот – підйом 2240м, спуск 2220м, г. Близниця 1883 м н.р.м.

 

КЛЮЧОВІ КРОКИ МАРШРУТУ: З Колочави шлях піднімається на хр. Красний верх, тягнеться хребтом Красна через гори Сиглянський, Гропа, Климова та плавно спускається в Усть-Чорну. З Усть-Чорної піднімається до гори Темпа і йде хребтами Свидовець і Апшинець поміж високогірних озер, над лижним курортом Драгобрат, найвища точка г. Близниця і плавно спускається через полонину Браїлку в с. Кваси. Маркування червоне.

Деталі:

 

ЧАС ПЕРЕСУВАННЯ:  9-18 год:

ВИД МАРШРУТУ: пішохідний

 

 

ЧАС ПЕРЕСУВАННЯ:  11-22 год:

ВИД МАРШРУТУ: пішохідний

 

ділянка ЗТШ: «Великий Березний – Дубовий Гай»

ПРОТЯЖНІСТЬ МАРШРУТУ: 14, 6 км (перепад висот – 741 м)

 

КЛЮЧОВІ КРОКИ МАРШРУТУ: ділянка починається з смт Великий Березний, піднімається на хребет Явірник, заходить на територію Ужанського НПП і завершується в урочищі Дубовий Гай.

Деталі:

 

ЧАС ПЕРЕСУВАННЯ: 5-8 год
ВИД МАРШРУТУ: пішохідний

«Шлях Пинті»

ПРОТЯЖНІСТЬ МАРШРУТУ: 10,2 км  (перепад висот – 450 м)

 

КЛЮЧОВІ КРОКИ МАРШРУТУ: с. Новоселиця Виноградівського району – с. Велятино Хустського району

Деталі:

 

ЧАС ПЕРЕСУВАННЯ: 3 год
ВИД МАРШРУТУ: пішохідний, кінний
Промарковано у 2017 році відповідно до  ДСТУ 7450:2013 «Туристичні послуги. Знаки туристичного активного туризму. Класифікація, опис і правила застосування»

МІСЦЕВІ ТУРИСТИЧНІ ШЛЯХИ

с. Лисичово-г. Кук

ПРОТЯЖНІСТЬ МАРШРУТУ: 13 км

 

КЛЮЧОВІ КРОКИ МАРШРУТУ: кузня-музей  «Гамора» (с. Лисичово) – ур. Багаріка – ур. Грушанина – г. Кук

  • Text Hover
Деталі:

 

ЧАС ПЕРЕСУВАННЯ: 2 год. 30 хв.
ВИД МАРШРУТУ: пішохідний
Промарковано у кінці 2017 року відповідно до  ДСТУ 7450:2013 «Туристичні послуги. Знаки туристичного активного туризму. Класифікація, опис і правила застосування»

 

«Руський Мочар – Кострино»

ПРОТЯЖНІСТЬ МАРШРУТУ: 13 км, перепад висот – 736 м

 

КЛЮЧОВІ КРОКИ МАРШРУТУ: з’єднує села Руський Мочар та Кострино Великоберезнянського району, перетинає хребет Явірник.
Промаркований, маркування оновлено у 2017 році. Колір маркування – синій

Деталі:

 

ЧАС ПЕРЕСУВАННЯ: 4-7 годин
ВИД МАРШРУТУ: пішохідний

 

Руський Мочар – Чорноголова

ПРОТЯЖНІСТЬ МАРШРУТУ: 12,5 км, перепад висот – 760 м

 

КЛЮЧОВІ КРОКИ МАРШРУТУ: маршрут з’єднує села Руський Мочар та Чорноголова, перетинає хребет Явірник.

  • Text Hover
Деталі:

 

ЧАС ПЕРЕСУВАННЯ: 4-7 годин
Оновлено маркування у 2016 році, колір маркування жовтий.

 

Туристичні маршрути Ново-Стужицького відділення Ужанського НПП

ПРОТЯЖНІСТЬ МАРШРУТУ: 18,3 км, середній перепад висот – 432,5 м

 

Маршрут с.Стужиця – Праліси – Кременець* №2105

Маршрут розпочинається з села Стужиця. Проходить біля кемпінгу, який розташований на території Новостужицького ПНДВ, Ужанського НПП. Довжина – 7,8 км в один бік, перепад висот – 820 м. Середня тривалість пересування – 3 години. Промарковано влітку 2018 р. Маркування синє.

Маршрут ур. Бистрий – лісовий будинок – Стела на кордоні №2106

Довжина – 7,2 км в одну сторону, перепад висот – 730 м. Середня тривалість пересування – 3 години. Промарковано влітку 2018 р.

Маршрут розпочинається з урочища Бистрий та пролягає до стику кордонів трьох держав (Україна, Польща, Словакія). Маркування червоне.

 

 

Маршрут Ново-Стужицьке ПНДВ – печера Дмитрова №2107 розпочинається з кемпінгу, який розташований на території Новостужицького ПНДВ та веде до печери «Дмитрова яма».

Довжина – 2 км в один бік, перепад висот – 150 м. Середня тривалість пересування – 1 год. Промарковано влітку 2018 р. зеленою маркою.

Маршрут Праліси – лісовий будинок №2108 з’єднує маршрути №2105 та №2106, й дає змогу спростити прогулянку Ужанським НПП для менш підготовлених туристів. А також урізноманітнює варіанти для ознайомлення з природою та ландшафтом парку. Довжина – 1,3 км в один бік, перепад висот – 30 м. Середня тривалість пересування – 20 хвилин. Промарковано влітку 2018 р. Маркування жовте.

Маршрути пролягають буковими пралісами, які ростуть на схилах оточуючих гір. Можливо побачити: оленя, косулю, сліди “володаря Карпат” – бурого ведмедя, або і його самого.

ВАЖЛИВО:

Для проходження маршруту необхідно заздалегідь потурбуватись про дозвіл на відвідання прикордонної смуги. З метою отримання всієї необхідної інформації найкраще звернутися до адміністрації Ужанського НПП.

Перечинська біцігля

ПРОТЯЖНІСТЬ МАРШРУТУ: 35,5 км, Перепад висот – 125 м

 

КЛЮЧОВІ КРОКИ МАРШРУТУ:
ОТГ – Зарічево та Сімерки. Проїжджаємо біля Сімерської скелі, де раніше місцеві жителі видобували камінь. А ще трохи далі в лісі – могили солдат, які загинули в боях, що проходили в цих місцях під час Другої світової війни бере свій початок у місті Перечин біля пам’ятника листоноші Ф.Фекеті. Відправляємось до села Зарічево, де по дорозі можна зупинитись біля «Срібного джерела» та напитись чистої джерельної води. Далі доїжджаємо до села Зарічово та прямуємо до Лемківської садиби. Потім їдемо через Зарічівський перевал, який з’єднує два села Перечинської. Далі заїжджаємо в село Сімер та їдемо до Сімерського мосту. Далі повертаємо до села Ворочево. Проїжджаємо через населений пункт і зупиняємось біля студентського табору «Скалка». Їдемо через міст і повертаємо в бік Перечина. Проїжджаємо біля Трьох ведмедів, де можна освіжитись джерельною водою. Заїжджаємо в Перечин та направляємось до кінцевого пункту – пам’ятника легендарного листоноші Ф. Фекети.

Деталі:

 

ЧАС ПЕРЕСУВАННЯ:  3 години
ВИД МАРШРУТУ: Велосипедний
Промарковано влітку 2018 р.

 

«Метеорит «Княгиня»

ПРОТЯЖНІСТЬ МАРШРУТУ:

14 км – с.Княгиня – ур. «Чорні млаки» – турбаза «Дубовий гай»;
5 км –  с. Стужиця – ур.«Чорні млаки» – с. Стужиця

 

КЛЮЧОВІ КРОКИ МАРШРУТУ:  с.Стужиця – Праліси – Кременець
Маршрут розпочинається з села Стужиця. Проходить біля кемпінгу, який розташований на території Новостужицького ПНДВ, Ужанського НПП та пролягає до букових пралісів, які ростуть на схилах оточуючих гір. Маркування синє.

  • Text Hover
Деталі:

 

ВИД МАРШРУТУ: пішохідний

Промарковано та ознаковано Ужанським НПП. Колір маркування – червоний