Рафтинг

Рафтинг по гірським річкам є екстремальним заняттям, що передбачає певну долю ризику для життя та здоров’я учасників. Однак при відповідній складності ділянки річки, рівню підготовки групи, при дотримані необхідних норм безпеки, і найважливіше, при супроводі  професійного гіда-інструктора, це заняття є відносно безпечним та доволі захоплюючим. Рафтинг – це сплав групи людей по річці на спеціальному надувному судні, яке називається «рафт». Слово «рафтинг» походить від англійського слова «рафт», що в перекладі означає «пліт», хоча у сучасного рафта з традиційним дерев’яним плотом мало спільного. По суті рафт в сучасному розумінні – це надувний човен спеціальної конструкції, з пружним корпусом, виготовленим із сучасних синтетичних матеріалів, місткістю від 4 до 20 чоловік. Найбільш поширеними є човни місткістю 6-8 осіб. Головною рисою рафта є його висока стійкість на воді та універсальність застосування. Такий собі всюдихід-універсал.

Використання рафта може бути досить різноманітним – починаючи з одноденною сімейної прогулянки по спокійній воді, і закінчуючи застосуванням його в тривалих експедиціях або при проведенні рятувальних операцій. Але, найбільшою популярністю користується рафтинг по так званій «білій воді» – сплав в бурхливому, стрімкому потоці гірської річки з проходженням різноманітних її порогів, зливів, бочок та інших водних перешкод.

 

Враховуючи умови, в яких часто проходить сплав, обов’язковим є використання спеціального захисного спорядження. Для того, щоб зменшити ризик для життя і здоров’я у таких агресивних умовах, необхідні такі елементи спорядження, як спеціальний шолом для захисту голови і рятувальний жилет. Також може знадобитися спеціальне взуття, і термоізоляційний одяг, оскільки гірські річки не відрізняються особливо теплою водою, так як часто беруть свій початок на льодовиках високо у горах, а течуть у глибоких тінистих ущелинах.

 

Спорядження: рятувальний жилет,  захисний шолом, гідрокостюм, бризкозахисна куртка, захисні штани, неводопроникне взуття.

Пропонуємо Вашій увазі перелік організацій, які здійснюють спуски по гірських річках Закарпаття:

Клуб альпінізму та скелелазіння  
«Не межа»

с. Буштино Тячівський район
Телефон: +38 (097) 74 82 520
E-mail: info@nemeza.org
Web-site: https://www.nemeza.org/

Міжсанаторно-курортна флотилія
«По Тисі разом»

м. Хуст
Телефон: +38 (050) 540 20 47
+38 (096) 915 94 94

Спортивний клуб «Adrenaline»

Хустський район, с. Шаян
Телефон: +38 (097) 90 21 613
+38 (067) 795 79 95
Web-site: http://www.adrenaline-tour.com/

Виноградівський спортивно-туристичний клуб водного туризму
 «Хвиля»

м. Виноградів, вул. Борканюка 50
Телефон: +38 (050) 176 53 97

No comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *