Всі новини

Туристичний сезон та перетин кордону: про що варто пам’ятати

Представники Чопського та Мукачівського прикордонних загонів провели службову нараду з питання про підготовку до здійснення пропуску громадян – учасників міжнародного руху, які будуть слідувати через Закарпатську область та перетинати державний кордон України в міжнародних пунктах пропуску для автомобільного сполучення, у період літнього туристичного сезону 2019. 

Під час наради начальник відділу прикордонного контролю Мукачівського прикордонного загону Олександр Фют розповів про комплекс заходів щодо забезпечення  максимально комфортного перетину кордону впродовж літнього туристичного сезону.

Зокрема інформував, що збільшення  пасажиро-транспортного потоку через кордон очікується вже на початку червня. У зв’язку з цим, звернувся до туристичних операторів області, які планують організовані закордонні поїздки з туристами, врахувати інформацію щодо правил перетину кордону 

Прикордонний контроль організованих (туристичних) груп в пунктах пропуску для автомобільного сполучення здійснюється в пріоритетному порядку на окремих смугах руху. Для прискореного перетинання кордону організованою групою туристичні оператори (туристичні агенти), інші суб’єкти господарської діяльності та фізичні особи повинні не пізніше ніж за 24 години до прибуття автобуса в пункт пропуску, де планується перетинання кордону надіслати на електронну скриньку повідомлення (у формат іtxt.) з такою інформацією:

 – для організованих груп громадян України: назва організатора міжнародного перевезення організованої групи, його юридична адреса, електронна адреса туроператора, номер телефону контактної особи, туристичний маршрут, номер автобуса, дата та орієнтовний час прибуття в пункт пропуску. До електронного повідомлення прикріплюється список пасажирів, який повинен містити наступну інформацію: прізвище та ім’я, вид документа, його серія та номер, громадянство, дата народження та стать, а також термін дії паспортного документа  та державна належність паспортного документа. Якщо до складу організованих груп, які виїжджають з України, входять особи, які не досягли 16-річного віку та прямують у супроводі одного з батьків або без них то замість серії та номеру паспортного документу зазначається серія, номер нотаріально засвідченої згоди одного з батьків або обох батьків на виїзд дитини за кордон.

Що стосується поїздок з дітьми, слід пам’ятати, що відповідно до ст. 2 «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта, службового паспорта, проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків, та у його супроводі  до закінчення терміну дії таких документів.

Також, присутнім туристичним операторам області було доведено інформацію про ухвалені Урядом зміни до ліцензійних умов здійснення туроператорської діяльності, з якими Ви можете ознайомитись натиснувши ТУТ.

Додатково пропонуємо ознайомитись із:

Правилами перетинання державного кордону України

ПОРЯДКОМ організації виїзду дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення

ЗУ  «Про порядок виїзду з України і в’їзду в  Україну громадян України»

Author


Avatar