Всі новини

Оселя перевтілення епох: на Тячівщині стоматолог створив унікальний музей

Місце де переплітаються епохи розташоване у селі Теребля Тячівського району. Будинок що з часом перетворився на музей сформував колекціонер та тутешній стоматолог Олександр Орос.

Течії світової культури зробили зупинку на його характері. У будинку знайшли прихисток та продовження життя близько 50-ти тисяч предметів. В оселі зібране все що можна тільки уявити, творчість, наукова праця, інвентар побуту що зник, словом життя, яке триває після життя людського.


Оселя митця довершена незліченою кількістю предметів, які охопили кілька століть, життя та культуру людей. Унікальні речі що бачили життя іншим – людей іншими, наразі відображають якість та складність років що відійшли в небуття. Одних лише топірців у пана Олександра понад 2 тисячі.

 


Пан Олександр, бачив на своєму шляху чимало, після служби на флоті, чоловіка поступово почав поглинати всесвіт експонатів, у чари свого розмаїття, відтоді він у кожному дні бачить лише прекрасне. Згадує як ізольований водним простором на службі, ще молодий зіткнувся із зубним болем, якому не міг заради, з того часу і постала ціль бути стоматологом.


Займає чільне місце у музеї течія різьбярства, митець бачить у кожному витворі природи неосяжні масштаби абстракції – композиції земного і надзвичайного виточують руки майстра що відчуває ту душу, якою колись була наповнена та чи інша рослина. Колекціонер готує композиції з дерева, які довершені насамперед природою, вони ж в силі на думку автора – демонструвати вічність, і все що уява людини – може вималювати.

 


Геніальний у своїх поглядах колекціонер-стоматолог зупинятись на досягнутому не збирається, та вже має у своєму арсеналі предмети які претендують на книгу рекордів Гіннеса.

 


Зачарований життям Олександр Орос продовжує поповнювати музей унікальними речами що створила природа та руки людські. Знаходячись тут усвідомлюєш безкінечність настроїв та вічність ідей що закарбувалися в історії існування людства, осад віку на предметах пропорційний з рівнем ностальгії яку вимальовує уява – в оселі переплетіння епох.


Джерело: Перший кабельний 

Author


Avatar