Всі новини

34 проекти подано в УКФ по туристичній програмі

Крім того 57 заявок надійшло в УКФ за програмою “Культура для змін”, де також представлені різноманітні проекти (створення музеїв, арт-резиденцій, проведення масових заходів), спрямовані в тому числі на залучення туристичної привабливості регіонів. 

Реєстр заявок за програмою “Культура. Туризм. Регіони” оприлюднив Український культурний фонд (УКФ). Всього по туристичній програмі в фонду було подано 34 проекти з різних міст двох пілотних областей України.

Програма “Культура. Туризм. Регіони”, розроблена УКФ спільно з фахівцями програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”, покликана посилити туристичну привабливість регіонів шляхом стимулювання місцевого культурного розвитку громад та генерування конкурентоспроможних культурних продуктів. Двома пілотними регіонами обрані Одеська та Закарпатська області.

Загальний бюджет програми складе 10 мільйонів гривень, а максимальна сума гранту на один проект – 500 тисяч гривень.

Найбільше заявок надійшло з Одеси і Одеської області.

Так, ГО “Придунайський центр громадських ініціатив” пропонує проект, присвячений промоції міста Ізмаїл – забезпечення легкого доступу до інформації про туристичні маршрути міста і цікаві пам’яток, а також поліпшення туристичної навігації.

Є в реєстрі і проект віртуального музею городища “Антична Тіра” (Білгород-Дністровський) – одного з найстаріших городищ Європи. Реконструкція та комп’ютерне моделювання дозволять продемонструвати, як виглядало місто на різних етапах функціонування.

Цікаві проекти прийшли з Закарпатської області. Наприклад, підприємець з Рахова пропонує створити в місті музей гуцульської бринзи.

Нагадаємо, що гуцульська овеча бринза стала першим українським продуктом з географічним зазначенням походження. В майбутньому реєстрація даного продукту стане підставою для його охорони в Україні та інших країнах, зокрема, в ЄС.

Також громадська організація “Іршавщина” розробила проект зі створення унікального музею мініатюр туристичних об’єктів Закарпатської області.

У реєстрі можна побачити проекти зі створення туристичних маршрутів, онлайн-порталів, міні-музеїв, проведення самих різних фестивалів і навіть з брендінгу територій. З повним списком проектів можна ознайомитися тут.

Крім того 57 заявок надійшло в УКФ за програмою “Культура для змін”, де також представлені різноманітні проекти (створення музеїв, арт-резиденцій, проведення масових заходів), спрямовані в тому числі на залучення туристичної привабливості регіонів. З повним списком проектів можна ознайомитися тут.

У реєстри увійшли всі заявки, які були фіналізовані заявниками, підписані і передані до УКФ. Відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору проектів заявки будуть проходити технічний відбір. Він триватиме до сьомого лютого. Потім заявки, які відповідають усім критеріям технічного відбору, будуть передані для оцінки експертами. Експертний відбір триватиме до 10 березня.

Author


Avatar