Всі новини

Перед походом у гори туристам необхідно зареєструйтесь в гірській пошуково-рятувальній службі, а вже зараз з’явилася можливість реєструватися в онлайн режимі.

Для забезпечення безпеки та своєчасного надання допомоги в разі виникнення надзвичайної ситуації туристам слід повідомити аварійно-рятувальну службу про тривалість походу, маршрут (бажано детальний) і склад групи, бажано – не пізніше, ніж за 10 днів до виїзду групи на маршрут (безпосередньо чи телефоном). Під час походу керівник групи повідомляє аварійно-рятувальні служби про проходження контрольних пунктів та закінчення походу.

Реєстрація за посиланням:  https://docs.google.com/

0

Всі новини

Карпатські вулкани перестали вивергатися вже кілька мільйонів років тому і перетворилися в гірські хребти і окремі гори. Але ще й зараз можна спостерігати деякі прояви пізньої стадії вулканізму: грязьові вулкани і водяні гейзери. Гейзер – це джерело, яке періодично викидає високо в повітря струмені води і пари. Найвідоміші гейзери знаходяться в Ісландії, на Камчатці, в парку Йеллоустон. Є свій гейзер і в Україні, в глибинці закарпатських лісів.

Так у Міжгірському районі, серед мальвничого карпатського лісу розкинулось село Вучкове. Розташоване воно в долині річки Ріки, за 15 км від районного центру Міжгір’я, яке свого часу носило назву Волове. Відоме Вучкове, зокрема, пам’ятником бджолі, найдовшим у Міжгірському районі мостом та – єдиним в Україні – гейзером. Розташований він в урочищі «Петровець» на березі гірського потоку. Вода в ньому солона і з вмістом заліза, що видно по червоно-помаранчевому забарвленні каміння довкола.

За словами лісівників та місцевих жителів, природна пам’ятка є унікальною для України, адже це єдиний природний гейзер. Вода з нього вивержується з певною періодичністю, майже кожні 2 години (залежить від різних обставин та пори року), вибиває воду на висоту 4-6 метри, тривалість близько 10 хвилин. Вода гейзеру має лікувальний ефект, для різноманітних захворювань кишково-шлункового тракту. Раніше, сюди приходили навіть олені, попити води та полікуватись, адже вода наповнена корисними мінералами.

Оскільки джерело дуже популярне серед турстів, його лісівники посійно розбудовують і облаштовують. Так навесні лісівники Міжгірського та Верхньогірського держлісгоспів зробили озеро та запустили мальків форелі в нього, а восени з’явилися нові місця для відпочиваючих.

Так джерело точно збережеться і буде доглянутим, а туристи зможуть перепочити після дороги й почекати унікальне природне явище, коли вода гейзера б’є прямісінько з-під земної кори.

Про це інформує пресслужба Закарпатського ОУЛМГ.


0

Всі новини
Місце де переплітаються епохи розташоване у селі Теребля Тячівського району. Будинок що з часом перетворився на музей сформував колекціонер та тутешній стоматолог Олександр Орос.

Течії світової культури зробили зупинку на його характері. У будинку знайшли прихисток та продовження життя близько 50-ти тисяч предметів. В оселі зібране все що можна тільки уявити, творчість, наукова праця, інвентар побуту що зник, словом життя, яке триває після життя людського.


Оселя митця довершена незліченою кількістю предметів, які охопили кілька століть, життя та культуру людей. Унікальні речі що бачили життя іншим – людей іншими, наразі відображають якість та складність років що відійшли в небуття. Одних лише топірців у пана Олександра понад 2 тисячі.

 


Пан Олександр, бачив на своєму шляху чимало, після служби на флоті, чоловіка поступово почав поглинати всесвіт експонатів, у чари свого розмаїття, відтоді він у кожному дні бачить лише прекрасне. Згадує як ізольований водним простором на службі, ще молодий зіткнувся із зубним болем, якому не міг заради, з того часу і постала ціль бути стоматологом.


Займає чільне місце у музеї течія різьбярства, митець бачить у кожному витворі природи неосяжні масштаби абстракції – композиції земного і надзвичайного виточують руки майстра що відчуває ту душу, якою колись була наповнена та чи інша рослина. Колекціонер готує композиції з дерева, які довершені насамперед природою, вони ж в силі на думку автора – демонструвати вічність, і все що уява людини – може вималювати.

 


Геніальний у своїх поглядах колекціонер-стоматолог зупинятись на досягнутому не збирається, та вже має у своєму арсеналі предмети які претендують на книгу рекордів Гіннеса.

 


Зачарований життям Олександр Орос продовжує поповнювати музей унікальними речами що створила природа та руки людські. Знаходячись тут усвідомлюєш безкінечність настроїв та вічність ідей що закарбувалися в історії існування людства, осад віку на предметах пропорційний з рівнем ностальгії яку вимальовує уява – в оселі переплетіння епох.


Джерело: Перший кабельний 

0

Всі новини

Минулого тижня туристичний потенціал Закарпатської області представлено відразу на двох міжнародних туристичних заходах.

Так, з 9 по 11 лютого на одному з найбільших туристичних салонів Європи ,,Milano Bit 2020” у м. Мілан (Італія) та з 13 по 16 лютого на 29-й Міжнародній туристичній виставці ,,HOLYDAY WORLD” у м. Прага (Чехія).

На виставці у Мілані туристичні можливості України представляла національний експерт проекту ЄС «Підтримка системи розвитку географічних зазначень в Україні» Олена Мотузенко.

На українському стенді було представлено концепцію системи доріг вина і смаку України та пілотний проєкт ,,Дорога вина і смаку Української Бессарабії”, а також презентовано сувенірну карту та каталог туристичних маршрутів Закарпаття.

Варто зазначити, що італійські туроператори проявили зацікавленість до співпраці з представниками України щодо організації турів, у тому числі еногастрономічних.

Завдяки тісній співпраці між представниками Закарпатської облдержадміністрації та Пардубіцкого краю Чеської Республіки, туристичний потенціал нашої області було представлено на  29-й Міжнародній туристичній виставці ,,HOLYDAY WORLD” у м. Прага (Чехія).

На запрошення колег із Чеської Республіки, Закарпатська область презентована на  спільному стенді Пардубіцького та Краловеградецкого краю,  окремою стійкою ,,Zakarpattia”.

Спільно із представниками облдержадміністрації, свої туристичні можливості представили і суб’єкти туристичної діяльності Міжгірщини. Зокрема участь у чеській виставці взяли: ,,Гранд Готель Пилипець” (с. Пилипець), туристичний оператор ,,Ажіо-тур” та сільська садиба  ,,Жандармська управа” (с. Колочава).  

На виставці відбулась зустріч представників облдержадміністрації з гетьманом Пардубіцького краю Мартіном Нетолицьким та гетьманом Краловеградецкого краю Їрі Штепаном, під час якої обговорено  напрямки подальшої співпраці у галузі туризму між Закарпаттям,  Пардубіцким та  Краловеградецкого краями. 

Також, за робочою стійкою ,,Zakarpattia” було презентовано та поширено промоційно-інформаційну продукцію про Закарпаття чеською та англійською мовами:  ,,Jarní Zakarpatí”,,Česká turistická trasa”, ,,Calendar of  Zakarpattia tourism events for 2020”, ,,10   Zakarpattia’s tourist treasures”,  ,,Tourist trails of Zakarpatia”.


0

Всі новини

З 29 березня «Укрзалізниця» призначає 2 нові поїзди в напрямку Закарпаття:

133/134 Миколаїв – Рахів (через Херсон – Кривий Ріг – Львів)

5/6 Херсон – Ужгород (через Кривий Ріг – Львів)

Рейс Миколаїв – Рахів створюється шляхом об’єднання маршрутів поїздів 133/134 Миколаїв – Івано-Франківськ та 605/606 Львів – Рахів.

Новий поїзд курсуватиме трьома наявними складами поїзда 133/134 та дозволить вивільнити один склад поїзда 605/606.

Другий поїзд Херсон – Ужгород буде сформовано з нових вагонів. Він почне курсувати після їх надходження.

0

Всі новини

Департамент економічного розвитку і торгівлі Закарпатської облдержадміністрації інформує про проведення публічної закупівлі:

Послуги з організації участі представників Закарпатської області у 21-й Міжнародній виставці “ТурЕКСПО” у рамках Львівського міжнародного форуму індустрії туризму і гостинності

Послуги з організації участі представників Закарпатської області у Міжнародній туристичній виставці “TT Warsaw” (м. Варшава, Польща)

Послуги з організації участі представників Закарпатської області у 23-ій Міжнародній ярмарці туристичних послуг „Відпочинок 2020” (м. Мінськ, Білорусія)

Послуги з організації участі представників Закарпатської області у 26-ій Міжнародній виставці UITT: „Україна – подорожі та туризм”


Запрошуємо до участі у процедурі закупівлі

 
0

Всі новини

Протягом січня 2020 року до місцевих бюджетів Закарпатської області сплачено 445,7 тис. грн. туристичного збору, що на 32,6 відсотка більше, ніж аналогічного періоду минулого року.

Найбільші суми туристичного збору у січні 2020 року надійшли до бюджетів Виноградівського району – 91,4 тис. грн., об’єднаної територіальної громади с. Поляна (Свалявський район) – 85,1 тис. грн. та м. Ужгород – 65,9 тис. грн., Міжгірського ‒ 51,1 тис. грн., об’єднаної територіальної громади м. Мукачево –  38,2 тис. грн. та м. Берегове – 29,6 тис. грн., Берегівського району – 16,2 тис. грн., об’єднаної територіальної громади с. Баранинці (Ужгородський район) – 12,4 тис. грн.,  Хустського району ‒ 10,4 тис. грн

0

Всі новини

«Укрзалізниця закликає всіх охочих скористатися тривалими вихідними з 7 до 9 березня. Для цього Укрзалізниця вже призначила 15 додаткових поїздів та додаткові рейси графікових поїздів. Паралельно з цим вивчається попит для подальшого призначення поїздів у популярних напрямках».

Так у зазначений період УЗ призначила додаткові поїзди: з Києва до Львова, Ужгорода, Чернівців (через Івано-Франківськ), Ковеля, Жмеринки, Вінниці, Одеси та Кривого Рогу, з Покровська до Харкова, з Одеси до Дніпра, з Кривого Року до Одеси, зі Львова до Дніпра та Одеси і з Черкас до Львова.

Про це повідомляє: АТ “Укрзалізниця”.
0

Всі новини

Крім того 57 заявок надійшло в УКФ за програмою “Культура для змін”, де також представлені різноманітні проекти (створення музеїв, арт-резиденцій, проведення масових заходів), спрямовані в тому числі на залучення туристичної привабливості регіонів. 

Реєстр заявок за програмою “Культура. Туризм. Регіони” оприлюднив Український культурний фонд (УКФ). Всього по туристичній програмі в фонду було подано 34 проекти з різних міст двох пілотних областей України.

Програма “Культура. Туризм. Регіони”, розроблена УКФ спільно з фахівцями програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”, покликана посилити туристичну привабливість регіонів шляхом стимулювання місцевого культурного розвитку громад та генерування конкурентоспроможних культурних продуктів. Двома пілотними регіонами обрані Одеська та Закарпатська області.

Загальний бюджет програми складе 10 мільйонів гривень, а максимальна сума гранту на один проект – 500 тисяч гривень.

Найбільше заявок надійшло з Одеси і Одеської області.

Так, ГО “Придунайський центр громадських ініціатив” пропонує проект, присвячений промоції міста Ізмаїл – забезпечення легкого доступу до інформації про туристичні маршрути міста і цікаві пам’яток, а також поліпшення туристичної навігації.

Є в реєстрі і проект віртуального музею городища “Антична Тіра” (Білгород-Дністровський) – одного з найстаріших городищ Європи. Реконструкція та комп’ютерне моделювання дозволять продемонструвати, як виглядало місто на різних етапах функціонування.

Цікаві проекти прийшли з Закарпатської області. Наприклад, підприємець з Рахова пропонує створити в місті музей гуцульської бринзи.

Нагадаємо, що гуцульська овеча бринза стала першим українським продуктом з географічним зазначенням походження. В майбутньому реєстрація даного продукту стане підставою для його охорони в Україні та інших країнах, зокрема, в ЄС.

Також громадська організація “Іршавщина” розробила проект зі створення унікального музею мініатюр туристичних об’єктів Закарпатської області.

У реєстрі можна побачити проекти зі створення туристичних маршрутів, онлайн-порталів, міні-музеїв, проведення самих різних фестивалів і навіть з брендінгу територій. З повним списком проектів можна ознайомитися тут.

Крім того 57 заявок надійшло в УКФ за програмою “Культура для змін”, де також представлені різноманітні проекти (створення музеїв, арт-резиденцій, проведення масових заходів), спрямовані в тому числі на залучення туристичної привабливості регіонів. З повним списком проектів можна ознайомитися тут.

У реєстри увійшли всі заявки, які були фіналізовані заявниками, підписані і передані до УКФ. Відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору проектів заявки будуть проходити технічний відбір. Він триватиме до сьомого лютого. Потім заявки, які відповідають усім критеріям технічного відбору, будуть передані для оцінки експертами. Експертний відбір триватиме до 10 березня.

0

Всі новини

Комунікаційним майданчиком саморегулівної організації туристичних компаній може стати майбутній єдиний туристичний портал України.

В Україні буде створена саморегулівна організація з контролюючими функціями, яка об’єднає учасників туристичного ринку. Про це повідомив народний депутат України, голова підкомітету з питань туризму і курортів Верховної Ради України Дмитро Нальотов під час зустрічі з туристичною громадськістю в київському Travel Hub.

За словами депутата, в новому законі про туризм, який зараз розробляється в підкомітеті, буде передбачене делегування частини виконавчих функцій держави саморегулівним організаціям.

“Виписуючи закон про туризм, ми стикнулися з необхідністю створення саморегулівної організації. Ми би дуже хотіли, щоб така саморегулівна організація з’явилася, оскільки зараз на ринку ми такої дієвої організації не бачимо. Фундаментом для неї в законі буде передача їй деяких виконавчих і контролюючих функцій”, – сказав Нальотов.

 

При цьому депутат підкреслив важливість того, щоб нова організація не стала монополістом на ринку і працювала тільки на благо туризму.

“Думаю, за цим майбутнє. Це зручно і для держави, і для бізнесу. Саморегулівна організація завжди в тренді – вона розуміє, що відбувається на ринку. Це живий організм, який дозволяє галузі бути на хвилі”, – переконаний Нальотов.

Він також припустив, що комунікаційним майданчиком цієї організації може стати єдиний туристичний портал України, над розробкою якого працюватиме нове Держагентство розвитку туризму.

“Мені б хотілося, щоб це була не просто візитна картка України, а справжній портал, центр спілкування, де відбувається комунікація туриста з тупоператором, бізнесу з владою. Щоб це стало основною для саморегулівної організації. Щоб на ньому було життя. Звісно, там повинні рекламуватися наші найкращі турпродукти, там повинні рекламуватися наші найкращі туркомпанії”, – підкреслив Нальотов.

На його думку, діяльність саморегулівної організації може частково фінансуватися за рахунок держбюджету.


zruchno.travel 

0

PREVIOUS POSTSPage 1 of 49NO NEW POSTS