Всі новини

4 проекти закарпатських громад виграли ґранти та будуть реалізовані до кінця 2019 року

У Центрі підтримки підприємництва Закарпаття відбулося підписання угод із переможцями Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад. Ідеться про Колочаву, Сваляву, Перечинщину та Ужгород. Загалом зі 142 заявок, що надійшли до участі у конкурсі, до переліку переможців увійшли 35 проектів зі Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей у трьох пріоритетах «Збереження природної спадщини», «Популяризація історико-культурної спадщини», «Туризм».

«У рамках трьох пріоритетів ми подавали близько 30 заявок, важливих для Закарпаття та Карпатського регіону зокрема. За оцінками експертів, проекти боролися між собою отримали конкурсні бали, та право реалізовуватися до кінця 2019 року» – ділиться Денис Ман, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА. 


Галина Литвин, виконавча директорка асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» розповіла, що у такому форматі вони працюють другий рік і уже помітили тенденцію не тільки кількісного збільшення проектів, але і якісного. Для асоціації дуже важливо, щоб Карпати були у фокусі політики європейської, національної та регіональної. 

Отже, проекти-переможці:

Проект «Латориця – особлива зона уваги нашої громади. За чисте довкілля» буде реалізовуватися Свалявською районною радою, загальний бюджет – 497 552 грн.

Проект Тур’я – Реметівської сільської ради «Розвиток і поширення культури і традицій Турянщини через відновлення старовинних музичних інструментів». Спрямовуватиметься проект на промоцію фольклору та народного одягу краю. Вартість проекту – 107 400 грн.

Обласний центр Закарпаття став одним із переможців конкурсу із проектом «Збереження та промоція паркових зон міста Ужгорода». Сума ґранту – 247 тисяч гривень, реалізовуватимуть його за співфінансування міської ради, яке складе 69 тисяч гривень. У тому числі проект передбачає привернення уваги до Боздошського парку, який є найбільшою відпочинковою зоною у місті.

«Колочава туристична» — проект, загальною вартістю 360 000 грн. Основна його мета – покращення туристичної привабливості та промоція території.

Тож, перші в області карпатські ініціативи – в дії. Наразі підписані угоди про отримання коштів від асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна», проекти мають бути реалізовані до кінця 2019 року.

Author


Avatar