Всі новини

Хочете започаткувати бізнес в селі? Тоді читайте!

Зараз все більше популярності набирає сільський туризм. Урбанізоване суспільство хоче відпочити від міського гамору, поїсти натуральних овочів/фруктів, подихати свіжим повітрям та побачити свійських тварин, які і справді стають диковинкою для мешканців мегаполісів.
Закарпаття – край унікальних можливостей – тут є все! При започаткуванні власної справи ви отримаєте не тільки туристів, а й розширення можливостей реалізації виробів селянського господарства, причому реалізувати їх на місці як вже готові продукти.
Що для цього потрібно?
Умови. Перш за все, Вам потрібно привести до ладу будинок, створити комфортні умови для туриста: простора та добре умебльована кімната, зручне ліжко, відповідно обладнані ванні кімнати, різноманітна та смачна їжа. Також не погано було б мати однодумців – можливо у такий спосіб Ви знайдете партнерів для започаткування нової справи (сім’я, сусіди, родичі тощо). На практиці, в основу діяльності може бути закладено від принципу сімейного бізнесу до створення територіальних кластерів та комплексного туристичного продукту.
Створення гостинної садиби вимагатиме від Вас докладання неабияких зусиль, адже ви пропонуєте позитивні емоції туристу. Визначте, яка Ваша цільова аудиторія: сім’ї з дітьми, гості старшого віку, товариські/корпоративні групи, любителі природи, іноземні туристи. Дізнайтеся, чого очікує турист: мальовничого ландшафту, певних екологічних умов, має вимоги до розташування загальної інфраструктури (крамниці, банки, пункти торгівлі тощо). Останнім часом гості цікавляться місцевими виставками, фестивалями, різними маршрутами, бажають брати участь у веденні сільського господарства – зібрати мед, подоїти корову,  нагодувати курей травою, зробити масло тощо.
Не останню роль відіграє і реклама – розміщення в каталозі, журналі, представлення себе на ярмарках, ведення інформаційної сторінки в Інтернеті. До речі, департамент економічного розвитку і торгівлі Закарпатської облдержадміністрації БЕЗКОШТОВНО розміщує в каталозі сільських садиб інформацію про наявні такі об’єкти на території області із зазначенням послуг, які господар може запропонувати гостю. 
Правове регулювання: Сільський зелений туризм, як вид діяльності, не відноситься до підприємницької. Включає надання послуг з розміщення та харчування туристів, регламентований статтями 4 та 6 ЗУ ,,Про туризм”, ст. 1 ЗУ «Про особисте селянське господарство».
Ці послуги може надавати будь-яка особа без додаткових дозволів. Власник садиби має право отримувати інформацію, необхідну для своєї діяльності в державних органах та сільських і селищних радах. А з липня в області запрацював Центр підтримки підприємництва Закарпаття, де нададуть комплексну відповідь на всі Ваші питання.
Окремою формою підтримки власників садиб є надання державною службою зайнятості дотацій безробітним, які підтвердили намір започаткувати власну справу в сфері сільського туризму і згодні зареєструватися як приватні підприємці.
Обов’язковість сертифікації готельних послуг та послуг харчування стосується тільки зареєстрованих приватних підприємців. Власник садиби може звернутися із заявкою про сертифікацію послуги або надання категорії туристичному об’єкту своїй садибі добровільно. Це його право, а не обов’язок (ст. 19 ЗУ «Про туризм»).
Договори з розміщення туристів (оренди житла) можуть бути укладені письмово і усно. Бажано користуватися письмовими зразками. У випадку нанесення шкоди буде легше домогтися задоволення вимог власника. Договори з розміщення туристів підлягають нотаріальному посвідченню, якщо строк дії договору три і більше років (ст. 793 ЦКУ).
На вимогу туриста власник садиби може видавати заповнений власноруч документ, який містить інформацію про туриста та власника садиби (ПІБ) з переліком послуг, строком розміщення, вартістю основних і додаткових послуг.
Важливо, що власники садиб, які не зареєструвалися як приватні підприємці, можуть укладати договори саме на розміщення туристів, а не на їх туристичне обслуговування. Власник може укласти договори з туристичною фірмою про розміщення туристів. Для зайняття сільським зеленим туризмом чинне законодавство не вимагає від особистого селянського господарства наявності спеціальних дозволів (ліцензій).
Щодо діяльності як підприємець: Це не потребує складання статуту або установчого договору, не потребує формування статутного фонду, а отже, й великого початкового капіталу. Не  потрібно мати окрему юридичну адресу, оскільки у суб’єкта підприємницької діяльності, є домашня адреса. Не обов’язково відкривати рахунок в банку й виготовляти печатку – це можна зробити за власним бажанням.
Якщо діяльність із надання послуг у сфері екологічного (зеленого) та сільського туризму буде здійснюватися суб’єктом малого підприємництва, то оподаткування доходів відбуватиметься з урахуванням обраної ним, як суб’єктом малого підприємництва, системи оподаткування.
АНОНСУЄМО, управлінням туризму ДЕРТ будуть проводитися семінари-навчання на тему: „Сільський туризм: з чого розпочати та як досягти успіху”. Місце та час їх проведення буде публікуватись на сторінці Управління туризму та курортів ДЕРТ.

Author


Avatar