Всі новини

Флористичний фестиваль «Кохання в Сент Міклош»

Асоціація українських флористів заснувала квітковий фестиваль, що став продовженням європейської культурної ініціативи по оформленню флористичними засобами середньовічних замків. Цього року фестиваль відбудеться вчетверте.

Місія фестивалю – прославлення любові як вищої форми життя і троянди як символу кохання.

Мета – розвиток національної флористики, привернення уваги до збереження памяток історіі, розвиток туризму.


Сент Міклош цікавий багатьма речами, і як водиться із замками, сповнений таємничих легенд. За час існування цієї споруди тут було безліч господарів. Але найцікавішою постаттю серед них була Ілона Зріні – політична діячка, відома, як хоробра захисниця замку Паланок. Там вона воювала, а саме у Чинадієвському замку Ілона покохала молодого графа Імре Текелі. Почуття були настільки палкими, що жінка обрала між владою і коханням друге, за що була жорстоко покарана. Роман із повстанцем привів її до в’язниці, вона була пострижена у монахиню.

Пізніше, вже у засланні, Ілона зустрінеться зі своїм коханим. До смерті вони житимуть разом, але далеко від рідної землі.

Нині, завдяки зусиллям художника та доброго генія замку Йосипа Бартоша, Чинадієвський замок став культурним магнітом місцевості, духовним та мистецьким центром.

Чим цікавий флористичний фестиваль? Насамперед, квітами! А це біля 30000 троянд! Це природні матеріали, такі, як сіно, трава, мох, гілки дерев та кущів, каміння, вугілля, спили дерев.. щоб все це трималося купи, потрібні надійні каркаси з металу, купа будівельних матеріалів та інструментів.

Квіткові інсталяціі буде розташовано в кімнатах замку, підвалах та зовні. Творити приїдуть 10 команд кращих флористів та більше ста флористів – початківців та волонтерів як з України так із-закордону.

Цього року урочисте відкриття фестивалю відзначиться відвідинами міжнародною благодійною організацією пам’ятного знаку «Полум’я миру», ініціаторами встановлення якого виступили спадкоємці Австрійських імператорів – Його Імператорська Високість ерцгерцог Австрії, Королівський принц Угорщини та Чехії, князь Тоскани Шандор Габсбург-Лотрінген та її Імператорська Високість Герта Маргарет Габсбург-Лотрінген.

Скоро, 4-5 травня, в розпал туристичного сезону, квіткові інсталяціі заповнять кімнати ароматами та історіями. Відвідувачі з усієї України та сусідніх держав зможуть помилуватися заквітчаним замком та відчути надзвичайну атмосферу почуттів, пронесених крізь віки. Крім цього долучитися можна буде і практично, всі три дні фестивалю нон-стоп будуть проходити майстер класи з флористики для  дорослих та дітей. Майстри міжнародного класу та судді міжнародних конкурсів проведуть квітковий шоу-показ на сцені фестивалю.

Також цьогорічною родзинкою у програмі стануть справжня карета з конями , мототрайк з головою дракона , на яких можна буде проїхатись,буде інсценовано церемонію весілля у середньовічному стилі. Успіх фестивалю «Кохання в Сент- Міклош » є доказом непорушної істини, що людина не може бути людиною без краси ,та ілюстрацією девізу Асоціації українських флористів: Спілкуємося – щоб почути, творимо – щоб надихати, віримо, що мистецтво флористики змінює світ на краще!

Author


Avatar