Всі новини

У центрі Європи відкрили крафтову крамницю «БРИНДЗАРНЯ»

Чудова новина для рахів’ян і гостей Рахівщини – любителів посмакувати овечим сиром. У географічному центрі Європи, що знаходиться в с. Ділове, відкрили невеличку крафтову крамничку «БРИНДЗАРНЯ». Із назви зрозуміло, що відтепер гості, які відвідують район можуть придбати екологічно чистий продукт – гуцульську овечу бриндзю, яку виготовляють за прадідівською технологією.

Відкрили бринзарню члени Асоціації виробників традиційних карпатських високогірних сирів аби популяризувати місцеві гуцульські продукти із давньою історією, традиціями приготування та споживання. Тут можна придбати якісні продукти вівчарства, виготовлені на високогірних полонах району чесними ґаздами: овечий сир-будз, свіжу вурду і традиційну гуцульську овечу бриндзю.  Це перша особлива крамничка не тільки у географічному центрі Європи, але й у районі та певно й області.

Обладнання для успішної роботи крамнички: холодильну вітрину, торгівельні ваги, машину для нарізання сиру, вакуумуватор, телеобладнання, а також рукомийник, вдалося придбати завдяки Рахівській райдержадміністрації, за кошти передбачені для реалізації галузевої районної програми.

Нагадуємо, що Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів, має на меті засвідчити особливий статус продукту – гуцульська овеча бриндзя. А допомагає нам у цьому Проект Європейського Союзу ,,Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні”. Географічне зазначення – це і є той особливий статус для бриндзі. Він визначає сир як традиційний продукт карпатського регіону, високоякісний та особливий, який може вироблятися лише тут, і лише за певною технологією. Гуцульська овеча бриндзя – перша серед низки українських продуктів, які претендують на реєстрацію ГЗ.

Сподіваємося, що нова крафтова крамничка стане впізнаваним брендом Рахівщини!

Author


Avatar