Всі новини

У Закарпатській ОДА презентували звіт про виконання заходів бюджетних програм і представили плани на 2019 рік

19 березня, у малій залі Закарпатської облдержадміністрації відбувся публічний звіт директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Дениса Мана про виконання паспортів бюджетних програм за 2018 рік. Посадовець також представив паспорти бюджетних програм на 2019 рік, де головним розпорядником бюджетних коштів є департамент. Захід організували спільно з Громадською радою при Закарпатській ОДА та представниками зацікавлених державних структур і громадських організацій.

У презентаціях йшлося про Програму розвитку туризму та курортів Закарпатської області на 2016-2020 роки; Програму розвитку малого і середнього підприємництва в області на 2017-2018 роки; Програму підвищення конкурентоспроможності області на 2019-2020 роки.

Денис Ман, зокрема, повідомив, що нині фахівці департаменту переходять від напрацювання точкових програм з різних галузей до системного вирішення проблем у найближчій перспективі. До прикладу, Програма соціально-економічного розвитку Закарпатської області доповнена й культурницькою складовою. На 2018 рік в області було визначено 55 пріоритетних проектів, фінансування яких проводиться за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, на загальну суму 231,4 млн грн. Майже половина з них – це об’єкти дорожнього господарства.


Основними напрямками розвитку туризму в області є бальнеологічний, гірськолижний, сільський і пішохідний туризм. Формується цілісна система туристичних шляхів із сучасною інфраструктурою. Наразі промарковано чотири туристичні маршрути на території Ужанського національного природного парку загальною протяжністю 18,3 км та частину Закарпатського Туристичного Шляху на території Міжгірського, Тячівського та Рахівського районів протяжністю 80 км. Передбачено встановлення семи туристичних стоянок вздовж автомобільних доріг, виготовлення 50 дорожніх знаків, встановлення картосхем на в’їзді в область і облаштування чотирьох майданчиків та інформаційних схем на них. 
Знаковою подією стало проведення у вересні минулого року ХVІI Міжнародної туристичної виставки-ярмарку «Тур’євроцентр – Закарпаття 2018», де було представлено туристичний продукт Закарпаття, інших областей України, а також Словаччини, Угорщини і Чехії.

Зазначалось, що мережа оздоровчих, рекреаційних та туристичних об’єктів області нині нараховує 511 об’єктів, у т.ч.: 23 – оздоровчих, 126 – рекреаційних, 362 – туристичних. У них одночасно можна розмістити понад 25 тисяч осіб. Торік сума туристичного збору до місцевих бюджетів збільшилася на 31 % і становила понад 3,8 млн грн. Важливо наголосити, що рішенням обласної ради 2019 рік оголошено роком розвитку туристичної інфраструктури та оздоровчого туризму в Закарпатській області.

Що стосується Програми розвитку малого і середнього підприємництва в області на 2017-2018 роки, керівник профільного департаменту повідомив, що впроваджено часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів. Загалом відшкодовано 668 тис. грн.

Після презентації відбулося ґрунтовне обговорення наявних соціально-економічних проблем краю та шляхи їхнього вирішення, а завідувач сектору представництва Держпідприємництва України в Закарпатській області Наталія Ганусич розповіла про нові правила проведення перевірок підприємств після скасування мораторію.

Пропонуємо ознайомитись із Паспортами бюджетних прорам на 2019 рік:

Паспорт Програми розвитку туризму та курортів Закарпатської області

Паспорт Програми розвитку малого і середнього підприємництва в області

Паспорт Програми підвищення конкурентоспроможності області
 

Author


Avatar