Всі новини

Річниця села Керецьки

12 липня 2019 року селу Керецьки, що на Свялявщині виповниться 630 років!

З цієї нагоди ініціативна група села запрошує на святкування, яке включає: розваги для дітей, спортивні змагання, смачну закарпатську кухню та виступ зірок української естради.  


Довідка:


Керецьки
– один з найдавніших населених пунктів Закарпаття. В архівних документах Керецьки вперше згадуються у 1389 році, коли воно разом з іншими селами Приборжавської долини було подароване угорським королем Ласло V Мукачівському замку.

Під час визвольної війни угорського народу під керівництвом Ференца ІІ Ракоціжителі Керецьок теж вели боротьбу проти габсбурзького панування. Дьєрдь Долгаї, власник земель у басейні річки Боржави, був призначений Ференцом ІІ Ракоці ішпаном Мараморощини та головним управляючим Хустського замку. За це маєтки Довгая в 1708 році були конфісковані урядом Габсбургів, і село Керецьки перейшло у власність держави. У 1728 році його передали графу Шенборну.

В 1910 році населення села становило 2505 человік, з них 2222 Русини, 242 німці, 206 євреїв та 34 угорця. За віросповіданням 2249 були грекокатоликами і 40 католиками.

 

Author


Avatar