Всі новини

Про надходження туристичного збору до місцевих бюджетів

З 1 січня 2019 року відповідно до Закону України ,,Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів” змінилися ставки туристичного збору. Зокрема, для внутрішніх туристів розмір ставок туристичного збору  не повинен перевищувати 0,5 % мінімальної заробітної плати на добу, що з 1 січня 2019 року становить 20,87 грн., а для в’їзного туризму – до 5 % мінімальної заробітної плати на добу – відповідно 208,65 грн. Розмір ставки туристичного збору затверджується рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.  Платниками туристичного збору є громадяни України, іноземців, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі).
Протягом першого місяця 2019 року до місцевих бюджетів Закарпатської області сплачено 336,2 тис. грн. туристичного збору, що на 48,7 відсотка більше, ніж аналогічного періоду 2018 року (226,2 тис. гривень).
Як і минулого року, найбільші суми туристичного збору надійшли до бюджетів об’єднаної територіальної громади с. Поляна (Свалявський район) – 78,5 тис. грн. та Берегівського району– 45,9 тис. грн., їхня частка у сукупному туристичному зборі становить 37,0 відсотків. Також значні надходження надійшли до бюджетів м. Берегове – 31,0 тис. грн., Воловецького району – 29,0 тис. грн., Виноградівського району – 27,1 тис., Міжгірського району – 26,6 тис. грн., м. Мукачево – 20,5 тис. гривень.
Порівняно з аналогічним періодом минулого року найбільший приріст туристичного збору спостерігається в Ужгородському районі – у 46,5 рази більше, м. Мукачеве – 26,3,Берегівському районі – 12,1, м. Берегово  та Мукачівському районі – у 2,8 разів більше.
Наразі прийнято рішення по ставкам туристичного збору у місті Ужгороді: 0,5 % – для внутрішнього туриста та 1 % –для іноземного туриста, а у місті Мукачево відповідно – 0,5 % для внутрішнього туриста та 0,6 % для іноземця.

Author


Avatar