Всі новини

Одеса і Закарпаття: «Люблю твої гори, як ти моє море!»

Одещина є цільовим туристичним ринком для Закарпаття і навпаки. Підтверджує це навіть той факт, що потяги Одеса-Ужгород та Одеса-Рахів переповнені, а придбати квитки на них до квітнево-травневого цвітіння в Закарпатті        наразі вже не є можливим.
Протягом 10-15 квітня в Одесі відбувся Міжнародний туристичний тиждень, до участі в роботі якого був запрошений директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА Денис Ман. Даний захід направлений на створення міжрегіональних та міжнародних зв’язків у сфері туризму, розвиток туристичної інфраструктури, збільшення туристичного потоку до України та її регіонів. 
У рамках Міжнародного туристичного тижня проведено ряд заходів, зокрема, 11 квітня відбулась робоча зустріч між представниками Асоціації «Туризм Одеси» та структурних підрозділів з питань туризму Одеської  та Закарпатської облдержадміністрацій. За підсумками зазначеної зустрічі та у рамках співпраці між ГС «Регіональна туристична організація Закарпаття» та Асоціацією «Туризм Одеси» було вирішено розглянути можливість проведення на території Закарпаття навчального семінару для готельєрів області. Наразі, визначаються дати проведення семінару, про які буде повідомлено додатково.
12 квітня 2018 року відбулась конференція «Міжнародне співробітництво та партнерство у сфері туризму», де одним із спікерів виступив директор департаменту Д. Ман. У ході своєї презентації він розкрив основні аспекти та напрямки роботи в залученні коштів матеріально-технічної допомоги у сферу туризму на прикладі Закарпатської області.
Під час конференції також відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питання сталого розвитку туризму в Карпатах, де окрім робочих завдань групи презентовано проект щодо створення координаційної платформи сталого розвитку туризму в Карпатському регіоні, зокрема на території Закарпаття.
13 квітня представником Закарпатської ОДА взято участь у панельній дискусії «Роль транспорту в сталому розвитку туризму». У ході різних презентацій важливими для нашого регіону проектами поділилися фахівці Мінінфраструктури, МАУ, ПАТ «Укрзалізниця»: про запуск нового транспортного сполучення між м. Ужгород та м. Запоріжжя,  про рішення ПАТ «Укрзалізниця» збільшити кількість потягів на квітень і травень до Закарпатської області у зв’язку із періодом цвітіння сакур, а також стратегічні плани ПрАТ«Міжнародні Авіалінії України» на 2020 рік щодо активізації роботи аеропорту «Ужгород».
Крім вищезазначеного, представниками від Закарпатської, Львівської, Одеської та Харківської областей спільно із керівником Національної туристичної організації України (НТО) взято участь у телепрограмі місцевого телеканалу «7» (м. Одеса), під час якої обговорювались проблемні питання розвитку туризму Одеси та інших регіонів України. Зазначений ефір телепрограми можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=75_3N9_L5dE&feature=share .
Закарпаття та Одеса – навзаєм корисні в плані розвитку туризму, оскільки закарпатці все частіше відпочивають всередині України та на українських морях (Чорному та Азовському), а відпочинок в Карпатах для одеситів пропонує Закарпаття – земля, наближена до неба. Взаємний інтерес та співпрацю варто використовувати для популяризації туристичного потенціалу України.

Author


Avatar