Всі новини

Обласна комісія щодо маркування та знакування туристичних маршрутів обговорила план діяльності на 2018 рік

24 квітня в Закарпатській ОДА відбулось перше засідання обласної комісії з утримання, маркування/знакування туристичних маршрутів Закарпатської області, на якому учасникам презентовано та обговорено пропозиції маркування на 2018 рік.
Участь в обговоренні, яке проходило під головуваням першого заступника голови ОДА Івана Дурана, взяли представники громадських організацій, станції юних туристів, гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС України у Закарпатській області, фахівці піших та велосипедних маршрутів у гори, активісти, експерти зі знакувальних/маркувальних робіт, екскурсоводи.
Зокрема, І. Дуран зазначив, що Закарпатська область в цілому не є промисловою, тому саме розвиток туристичної галузі є одним з важливих пріоритетних у діяльності обласної державної адміністрації.
За результатами засідання, вирішено завершити роботу із прийняття концепції туристичних маршрутів, в основі якої лежатиме Закарпатський Туристичний Шлях. Рекомендувати спільно Хустській та Виноградівській РДА по історико-етнографічному маршруті ,,Шлях Пинті”, Іршавській РДА по маршруту ,,с. Лисичово-г. Кук”, Міжгірській та Великоберезнянській РДА – по відрізках ЗТШ провести презентаційні походи промаркованими маршрутами за кошти обласного бюджету. Розглянуто питання актуальності спелеотуризму та доцільності створення маршрутів до печер, проведення екскурсій в піздемній частині Закарпаття. Маркувальникам рекомендовано на початкових та оглядових точках маршруту встановлювати стенди з урахуванням потреб з особливими можливостями та проміжкових стендів європейського зразка.
В рамках реалізації програми вирішено промаркувати не менше 50 км туристичних маршрутів, акцентуючи увагу на ЗТШ, розглянути проект маркування української частини міжнародного маршруту Green Way. Розробити проект та встановити 2 автобусні зупинки шляхами слідування туристів, встановити 25 туристичних знаків типу 5.53 із врахуванням напрацьованих раніше маршрутів та шляхів. Разом з тим, Комісія затвердила зміни в паспорті туристичних маршрутів, звернула увагу на недостатній участі районних державних адміністрацій зі знакування/маркування туристичних маршрутів.
Одночасно інформуємо про проведення конкурсу інститутів громадянського суспільства, діяльність яких спрямована на розвиток сфери туризму та курортів, умови якого можна знайти за посиланням: http://zaktour.gov.ua/%D0%B4%D0%BE-%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%B3%D0%B8-%D1%96%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D1%83%D1%82%D1%96%D0%B2-%D0%B3%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B4%D1%8F%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D1%81

Презентаційні матеріали: 

  1. Закарпатський туристичний шлях. Пропозиції на 2018 рік
  2. Про знакування/маркування туристичних шляхів на 2018 рік
  3. Затверджені зміни у Паспорт туристичного маршруту 
  4. ПАСПОРТ ЗІ ЗМІНАМИ
Author


Avatar