Всі новини

Міжнародний день музеїв на Закарпатті: куди піти?

Щорічно, 18 травня у світі відзначають Міжнародний день музеїв. В цей день більшість музеїв працюють безкоштовно і радо показують свої виставкові зали.
Вперше Міжнародний день музеїв відсвяткували ще 1977 року.
Закарпаття теж приєднується до всесвітньої акції.
Зокрема, 18 травня у мукачівському «Паланку» триватимуть святкові заходи. Так, упродовж дня на території замку працюватиме ремісниче містечко, де відбуватимуться майстер-класи з гончарства та презентуватимуть мед і медові напої.
З нагоди свята відвідувачам запропонують безкоштовні екскурсії.
Пообіді у картинній галереї музею відкриють виставку робіт Ольги та Антона Кашшаїв, а відтак розпочнеться пленер учнів дитячої школи ім. М. Мункачі.
Також запланована денна концертна програма, тоді як ввечері відбудеться прем’єра вистави Мукачівського драматичного театру «Князь Федір Коріятович». 

19 травня  Закарпатський музеї народної архітектури та побуту  приєднається до міжнародної акції «Ніч музеїв», що зазвичай приурочена до Міжнародного дня музеїв та запрошує провести «Ніч у скансені».
Загалом програму заходів умовно можна поділити на дві частини: денну та нічну.
У вечірній програмі: «Закарпатське весілля», шоу-дефіле у традиційному вбранні Закарпаття, нічна екскурсія та запальний концерт в центрі музейного села. Детальніше із програмою свята можна ознайомитися нижче:

12.30 – 17.00. – СКОВОРОДА ФЕСТ у рамках СЛОБОДА культу;
19.00 – 21.00. – «Закарпатська свальба» у виконанні Заслуженого академічного закарпатського народного хору (керівник Наталія Петій-Потапчук);
21.00 – 21.40 – виступи харківських гуртів «Муравський шлях» та «Фарби»;
21.00 – «Закарпатські прелюбішки» (лекція-екскурсія з любовної магії);
21.40 – 22.40 – шоу-дефіле у традиційному народному вбранні Закарпаття (за участі студентів-істориків УжНУ, Заслуженого академічного закарпатського народного хору та фолькпроекту «Віднова»);
22.40 – 00.00 – Виступ гурту «Триставісім».

Паралельно на території музею відбуватимуться:
– презентація та дегустації закарпатських екопродуктів від екомарки «Смак Українських Карпат».
– майстер-класи з ковальського ремесла від «Вільної кузні Закарпаття».
– майстер-класи з гончарства
– діюча фотозона
Також, 19 травня Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького  запрошує відвідати «НІЧ В УЖГОРОДСЬКОМУ ЗАМКУ» на нічний огляд експозицій та виставок музею.  А в Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая – день відкритих дверей.

Музейники Закарпаття щиро запрошують дорослих і малих шанувальників історії й традицій, культури та мистецтва краю збагатитися новими знаннями і яскравими враженнями.

Вхід на всі заходи – вільний.Author


Avatar