Всі новини

МАРКУВАННЯ ТУРИСТИЧНИХ МАРШРУТІВ У 2018 РОЦІ

3 грудня в Закарпатській ОДА відбулось підсумкове засідання обласної комісії з маркування/знакування туристичних маршрутів, де підведено підсумки  проведених робіт у 2018 році.

Участь в обговоренні взяли представники громадських організацій, гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спецпризначення управління ДСНС України у Закарпатській області, фахівці піших та велосипедних маршрутів, активісти, науковці, експерти зі знакувальних/маркувальних робіт, представники бізнесу, екскурсоводи.

За 2018 рік в рамках реалізації Програми розвитку туризму та курортів на 2016-2020 роки було промарковано 98,3 км, а саме туристичні маршрути:

  1. Ново-Стужицького відділення УНПП на території Великоберезнянського району – 18,3 км;

    • с. Стужиця – Праліси – Кременець (№2105), протяжність – 7,8 км в одну сторону;

    • ур.Бистрий – лісовий будинок – Стела на кордоні (№2106), протяжність – 7,2 км в одну сторону;

    • Ново-Стужицьке ПНДВ – печера Дмитрова (№ 2107), протяжність – 2 км в одну сторону

    • Праліси – лісовий будинок (№2108), протяжність – 1,3 км в одну сторону.

  2. Частина Закарпатського Туристичного Шляху (№211) від с. Колочава до с.Усть-Чорна (хребет Полонина Красна, 36 км) і далі від с. Усть-Чорна до с. Кваси (Свидовецький хребет, 44км). Відрізок ЗТШ проходить територією Міжгірського, Тячівського і Рахівського районів.

Окремо, в рамках проведення Європейського Тижня мобільності, під час якого відбувся велозаїзд “Перечинська біціґля”, також було  промарковано однойменний кільцевий веломаршрут  (№2109), протяжністю – 35,5 км.
Протягом засідання учасникам презентували вищезазначені маршрути, обговорили пропозиції щодо проведення дослідження з моніторингу туристичних маршрутів області та концепції їх розвитку. Внесли пропозиції проведення маркування/знакування активних та тематичних маршрутів протягом 2019 року, зокрема запропоновано продовжити оновлення маркування Закарпатського Туристичного Шляху в ділянках полонини Боржава, Вододільного хребта, масиву Чорногора та Мармароси на території Закарпатської області. Підняли проблему швидкого «зношення» фарби міток на маршрутах.

Представники управління ДСНС України у Закарпатській області ознайомили присутніх зі статистичними даними проведених порятункових виїздів* та результатами робіт щодо встановлення точок порятунку туристів. Попередньо їх визначено 150, зараз ведуться роботи щодо виготовлення спеціалізованих табличок, а встановлення заплановане на квітень – травень 2019 року. Зазначили необхідність реєстрації в гірських пошуково-рятувальних частинах та утримуватись від походів у гори без супроводу досвідчених провідників, а також протягом 3-х днів після великих снігопадів; в сильний туман, дощ; при дуже низьких температурах. Не перетворюйте гори – ,,туристичну Мекку” Закарпаття в ,,туристичне кладовище”! Піклуйтесь про свою безпеку!!!

Президентом РТО,експертом з туризму – Федором Шандором,  було запропоновано залучати екскурсоводів як волонтерів до пошуково – рятувальних робіт ДСНС та провести їм навчання з метою покращення безпеки перебування туриста в горах. Черговий раз зазначено необхідність затвердження вимог щодо навчання провідників у гори.

Представниками бізнесу, у зв’язку з вітровалами, на наступний рік запропоновано своїми силами прочистити «Шлях Пинті» та розробити його продовження.

За результатами засідання, в ході проведення маркетингового дослідження щодо моніторингу туристичних маршрутів та напрацювання концепції їх розвитку, вирішено визначити пріоритетні напрямки маркування туристичних шляхів області, продовжити дотримуватись рекомендацій щодо встановлення на початкових та оглядових точках маршруту двомовних інформаційних та проміжкових стендів європейського зразка. Наступне засідання щодо визначення плану робіт обласної косімії з маркування маршрутів планується провести в першому півріччі 2019 року, але вже опираючись на результати вищезазначеного дослідження.  

Нагадуємо, стартувала реалізація проекту ,,Розвиток туристичної інфраструктури Закарпатської області через покращення навігаційних елементів та встановлення туристичних стоянок”, де передбачено встановлення 7 туристичних стоянок вздовж автомобільних доріг та їх облаштування; виготовлення 50 дорожніх знаків типу 5.53; виконання робіт щодо виготовлення та встановлення картосхем на в’їзді в область і облаштування чотирьох майданчиків та інформаційних схем на них. Загальний бюджет проекту за рахунок державного та обласного бюджетів складає 4, 78 млн гривень.  Терміни реалізації проекту – 22 місяці.

 

* За інформацією управління ДСНС України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області станом на 30.11.2018 року зареєстровано та проінструктовано 4528 туристичних груп загальною чисельністю 48 487 чоловік. З початку 2018 року здійснено 1428 виїздів та виходів для виконання робіт за призначенням, із них:

1) аварійно-рятувальні та пошуково-рятувальні – 170 (при цьому врятовано 264 особи, 82 із них – надавалась невідкладна долікарська допомога);

2) здійснено 1258 виїздів та виходів на профілактичні роботи на об’єкти та території туристичної діяльності з метою виявлення та усунення небезпечних факторів для туристів та відпочиваючих
Author


Avatar