Всі новини

Літо фестивальне: що треба встигнути відвідати на Закарпатті

Літо набирає обертів, і думок про відпочинок та відпустку стає все більше. А нових вражень можна набратися, відвідавши, звісно ж, Закарпаття.

Щороку у літній сезон Закарпаття пропонує багато цікавих заходів: це і фестивалі, і тематичні паради, і навіть регати. Побувати влітку на Закарпатті і не відвідати принаймні один з фестивалів, яких у літніх сезон тут сотні, неприпустимо. Тому для того, щоб відкрити щось нове як у плані культурному, так і гастрономічному, Закарпаття – вдалий варіант.

 

Не дивлячись на те, що літо тільки почалось, на Закарпатті вже відбулись два відомі фести. Так, у  відомому «музейному» селі Колочава 8-9 червня вчергове пройшов фестиваль ріплянки, а 9 червня на Синевирському перевалі традиційний для Міжгірщини фестиваль «На Синевир трембіти кличуть».


Незабаром Мукачівський замок запрошує на історичне весілля Ілони Зріні та Імре Текелі. Цього року події виповниться 337 років. Свято триватиме два дні: 15 червня – відбудеться церемонія вінчання, весілля, постріли з гармат, бої лицарів, середньовічні танці і музика, середньовічна кухня, ремісниче містечко тощо. А  16 червня  – відтворення одного з штурмів замку Паланок.

28 червня у м. Ужгород відбудеться 10-ий ювілейний Закарпатський Парад Наречених.  До участі запрошуються повнолітні дівчата, незаміжні і заміжні жінки. Учасниць поділять на групи за стилем і тематикою, кожна з яких матиме свою денну програму.

Відбудуться також автопробіг – кортеж з учасницями Параду проїде містом, а потім центром міста у супроводі музик проходититме піша хода.

Під час фінальної частини свята (локація у центрі ще обговорюється) відбудуться: презентація кожної групи наречених; нагородження переможниць у номінаціях; виступи артистів; розіграш головного призу; «Танець молодої» – масовий танець учасниць з глядачами, збір грошей на благодійність; фаєр-шоу; виконання гімну Параду Наречених та кидання у натовп своїх букетів.

29-30 червня на Іршавщині у с. Лисичево проходитиме районний фестиваль народних промислів та ковальського мистецтва – «Гамора 2019». Це свято, яке привертає увагу ковалів з усього світу та людей, котрі цінують справжні традиції нашого краю.

А на початку липня на Закарпатті відзначають свято Івана Купала. Деякі заклади області пропонують цікаві програми, серед яких традиційні українські ремесла та оригінальні творчі майстер-класи, купальські гуляння і драйвова музика, плетіння вінків із польових квітів та незвичних для Купала рослин, стрибки через вогнище, захопливе фаєр-шоу на воді тощо.

 

28 липня, в обласному центрі Закарпаття, відбудеться Ужгородська регата. Участь у запливі братимуть саморобні судна, плоти, човни, дошки та ванни. 

Старт – пляж біля Підзамкового моста (правий берег);

Фініш – за мостом Масарика (лівий берег).

Участь можуть брати будь-які не моторні плавові засоби. Організатори виступають за саморобні конструкції, оригінальний декор і костюми. Траплялося, що «моряки» буквально проносили свій корабель. Це розважальний і веселий захід. Учасники тут проявляють свою фантазію і які тільки кораблі не підкорювали Уж. Головна умова – до фінішу команда має дістатися у повному складі.

А ось у серпні передбачається проведення фестивалю «Битва різьбярів», який відбувається у селищі Великий Бичків, що на Рахівщині. Фестиваль проходитиме втретє, а під час проведення першого у 2017 році, було відкрито Алею Різьби, яка за слів організаторів є єдиною в Європі.

Цьогорічний ліній сезон тільки набирає обертів. Але вже саме час обирати і відкривати нові локації західного регіону. Навіть вікенд, проведений поза домом, нові люди і смаки можуть зробити це літо яскравим і теплим.


Джерело: https://zak.depo.ua.

 

Author


Avatar