Всі новини

Кіпрський туризм на Закарпатті

Днями Закарпатську область в межах робочої поїздки відвідує Надзвичайний і Повноважний Послом Республіки Кіпр в Україні Луїс Телемаху. Під час зустрічей з очільниками краю, крім інвестицій в  екологічні джерела енергії та децентралізації, дипломат зазначив, що одним із пріоритетних напрямків співпраці для Кіпру є розвиток туризму.

За його словами, серед найпопулярніших країн, які обирають українські туристи, Кіпр посідає дев’яте місце. Загалом щорічно Кіпр відвідують 4 мільйони туристів, що втричі більше, ніж населення країни. Посол зауважив, що на Закарпатті, як і по всій країні, бракує розвинутої туристичної інфраструктури і ноу-хау у наданні відповідних послуг. «Я хочу, щоб ваші підприємці та всі, хто працює у сфері туризму, ознайомилися з досвідом Кіпру, можливо, навіть за допомогою організації певних тренінгів», – додав посол.

Геннадій Москаль наголосив, що Закарпаття посідає одне з перших місць у державі з розвитку туризму. «Падіння курсу гривні відносно американського долара сприяє тому, що до нас їдуть наші сусіди – румуни, угорці, чехи, поляки – оскільки відпочинок у нас їм обходиться набагато дешевше, ніж у країнах ЄС», – зазначив голова ОДА.

До речі, індустрія туризму Кіпру — одна з головних частин національного доходу. За неї несе відповідальність Кіпрська туристична організація (Cyprus Tourist Organization, CTO). У цьому секторі працює значна частина населення, а прибуток, принесений туризмом, є головним джерелом надходження іноземної валюти в бюджет республіки.

За останні 4 роки кількість туристів Кіпру збільшилась на 29%, а прибуток – на 40%. Багато пляжів Республіки нагороджені блакитним прапором ЄС за чистоту та інфраструктуру.

Author


Avatar