Всі новини

Делегація із Закарпаття взяла участь у святкуванні Дня добросусідства в Румунії

         У суботу, 12 травня в місті Сігет (Румунія) відбулося відзначення українсько-румунського Дня добросусідства.
         Участь у святкуванні взяла делегація із Закарпаття на чолі з головою ОДА Геннадієм Москалем та  головою облради Михайлом Рівісом.
         Окрім перших осіб, Закарпатську область представляли: представники управління зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва, управління туризму та курортів ДЕРТ Закарпатської ОДА та туристичного бізнесу.
         До складу делегації від Закарпаття також входили: голова РДА Василь Дем’янчук та перший заступник Михайло Полажинець, керівник апарату Богдан Макусій, заступник голови районної ради Ігор Грабарь, начальник відділу культури Василь Гудак, голови сільських рад, директори шкіл, представники громадських організацій та культурних товариств району.
         Захід традиційно розпочався з митного поста «Солотвино» на середині мосту через р. Тиса –  на українсько-румунському кордоні гостей зустріли з хлібом -сіллю.  Після чого всі попрямували до м Сігет, де у парку Градіна Морі відбулися головні урочистості.
         Також між регіонами двох країн були підписані протоколи спільних дій щодо  розвитку взаємних контактів та співробітництва між Закарпаттям та повіту Марамуреш. Як наголосив Геннадій Москаль угода про співпрацю передбачає одноразові і довгострокові проекти розвитку економіки, культури, освіти,  спорту, захисту навколишнього середовища, туризму  тощо. 
          Загалом заходи мають на меті зміцнення зв’язків між Україною й Румунією та міжлюдських відносин двох країн на регіональному рівні.
          Далі перед гостями виступили румунські фольклорні колективи, також кожен присутній мав змогу оцінити твори народних умільців, продегустувати національні страви та напої, ознайомитися з культурою повіту Марамуреш та Закарпаття.

 

Author


Avatar