Всі новини

В області відзначили кращих представників туристичної газулі

У середу, 26 вересня, в атріумі Закарпатської ОДА пройшли урочистості до Дня туризму, який у світі й в Україні зокрема відзначатимуть 27 вересня. Вітали представників найперспективнішої галузі Закарпаття голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс та в.о. голови Закарпатської облдержадміністрації Ярослав Галас.

– Туризм – це стратегічна галузь для Закарпаття. На щастя, в нас немає потужних хімічних чи металургічних комбінатів, зате є найкраще в Україні географічне положення, є унікальні Карпати, термальні джерела і визначні історичні пам’ятки, – зазначив Ярослав Галас. – Різноманітні рейтинги показують, що Закарпаття є однією з найпривабливіших областей України для туристів (у тому числі із сусідніх країн Євросоюзу), котрі, приїжджаючи сюди, гарно відпочивають і дають заробіток величезній кількості закарпатців. При цьому не тільки безпосередньо в туристичній галузі, але й суміжних – таких як торгівля, транспорт, будівництво, сільське господарство… Ми вбачаємо завданням влади – не втручатися в роботу туристичної галузі, оберігати її від перевірок різними силовими структурами і максимально сприяти розвитку, насамперед, відновленням дорожньої інфраструктури.

За словами Я. Галаса, коли в 2016 році відремонтували дорогу до Синевирського озера, кількість туристів туди збільшилася втричі. «І ми очікуємо такий же ефект після ремонту доріг в Лумшори на Перечинщині, до бункеру Другої світової війни на Воловеччині. Зараз ремонтуються дороги «Нижні Ворота – Міжгір’я – Колочава» (це один із основних туристичних напрямків Закарпаття), «Рахів – Богдан – Луги до Говерли», буквально вчора почали ремонтувати дорогу до водоспаду Шипіт і гірськолижних підйомників у Пилипці», – додав в.о. голови Закарпатської ОДА.

У рамках святкування за сумлінну працю та високий професіоналізм почесними грамотами та подяками нагородили кращих представників туристичної галузі області – власників ресторанів, санаторіїв, готелів, сільських садиб та екоферм, керівників місцевої влади туристичних населених пунктів, директорів центрів позашкільної роботи. Окремо було відзначено почесною грамотою Закарпатської ОДА директора департаменту економічного розвитку та торгівлі Дениса Мана, який опікується галуззю туризму в області.

– Ми маємо амбітні плани повернути Закарпаттю славу першого туристичного регіону України, і у досягненні цієї мети тримаємо гарний темп. Ми фіксуємо щорічне зростання кількості туристів, а головна наша перевага поруч із географією і кліматом – це гостинні люди! – наголосив Д. Ман. – Люди роблять туристичну галузь живою і цікавою. Туристи є дуже чутливими до справжніх родзинок, саме тому їдуть на вашу гостинність!

Під час свята було визначено переможців у номінаціях:

«Кращий туристичний район»: І місце – Мукачівський, ІІ місце – Берегівський, ІІІ місце – Ужгородський район;

«Гастрономічна родзинка року»: Весела стайня «Чіга-біга» (Великоберезнянський район);

«Кращий туроператор»: «Про Карпати» (м. Ужгород).

Передувала урочистостям науково-практична конференція «Три «Т» в туризмі: туризм, транспорт, технології», яка цього року присвячується гастрономічному та винному туризму.  До слова, 2018 рік Національною туристичною організацією було оголошено саме роком гастрономії. А для Закарпаття – це одна з головних родзинок, акцентів і переваг у туристичній галузі.

На сьогодні мережа оздоровчих, рекреаційних та туристичних об’єктів на території Закарпаття нараховує 445 санаторно-лікувальних та туристично-оздоровчих об’єктів, а також понад 460 сільських садиб, у яких одночасно можна розмістити понад 20 тисяч туристів. Щорічно в області спостерігається збільшення кількості туристів, а відповідно й обсягу наданих туристичних послуг та надходжень до місцевих і державного бюджетів. За даними попереднього моніторингу, Закарпаття й цього року тримає першість в Україні за обсягом внутрішнього туризму.

 

Author


Avatar