Всі новини

Винний шлях Боржавською вузькоколійкою

11 травня на Виноградівщині відбувся «Винний тур Боржавською Вузькоколійкою».

Захід проходить вже втретє в рамках фестивалю Угочанська лоза.

Так звана «Анця Кушницька» вирушила у винний тур за таким маршрутом: Виноградів – Олешник – Чорний Потік – Шаланки. Жителі Виноградівщини гості з  Фастова, Ужгорода, Литви, Угорщини та США, крім споглядання краєвидів та смакування домашніми винами, мали змогу на станції Чорний Потік спробувати місцеві смаколики, еко-соки «Драгун» та побачити й почути місцевий етно-колорит  у виконанні учнів Вербовецької школи мистецтв.

Родзинкою свята стало відвідання села Шаланки, з його бондарськими традиціями (виготовлення дерев’яних бочок для вина ) та старовинним підвалом «Кабодере».

Насичена  туристична програма не дала нікому сумувати і як сподіваються організатори, забезпечили гостей свята незабутніми враженнями та позитивним настроєм на цілий рік.  


Для довідки:

Боржавська вузькоколійна залізниця – в народі має назву«Анця Кушницька» –  одна з діючих вузькоколійних залізниць в Україні, в межах Іршавського, Берегівського та Виноградівського районів Закарпатської області. Загальна довжина залізниці – 123 км, ширина колії – 750 мм. Перша черга Боржавської вузькоколійки введена в експлуатацію 23 грудня 1908 року та використовувалась передусім для перевезення деревини. Сьогодні здійснюються лише пассажирські перевезення.

Головна вітка пролягла вздовж річки Боржави, що й дало назву залізниці. Нині в експлуатації залишається вітка Виноградів-Хмільник. 

Author


Avatar